Szycie – BERNINA 770

BERNINA 770 QE – Menu kategorii


BERNINA 770 – Funkcje i możliwości szycia
f

Po odłączeniu modułu haftującego, BERNINA 770 QE staje się zaawansowaną, komputerową, wieloczynnościową maszyną do szycia. Do dyspozycji otrzymujemy 992 programy szycia. Maszyna B770 QE pozwala na wykonanie każdego krawieckiego projektu. Posiadamy możliwość wyboru spośród 30 ściegów użytkowych, 13 dziurek na wymiar guzika oraz 283 pięknych dekoracyjnych ściegów. Dodatkowo maszyna posiada wbudowane 6 alfabetów do wykorzystania w trybie szycia. Ponieważ maszyna oznaczona została jako Quilters Edition, dlatego też w jej wyposażeniu znajdziemy laserową stopkę do pikowania BERNINA BSR. Wolne ramię o długości 25.4 cm sprawia, że możemy pikować nawet największe projekty.

BERNINA 770 QE - Komputerowa, profesjonalna maszyna do szycia

Możliwości kreatywnego szycia są nieograniczone, a jedynie nasza wyobraźnia może stawiać nam granice. Maszyna została wyposażona we wszelkie najnowsze rozwiązania w dziedzinie komputerowych maszyn do szycia. Jej gabaryty także robią ogromne wrażenie ponieważ maszyna jest naprawdę imponująca pod względem wielkości i solidności. Maszyna świetnie sprawdza się podczas szycia usługowego, produkcyjnego jak i kreatywnych projektów autorskich. Możliwość wykonywania 13 rodzajów dziurek na wymiar guzika sprawia, że maszyna idealnie nadaje się do pracy jako dziurkarka w zakładach krawieckich i punktach usługowych.

Komputerowa maszyna do szycia BERNINA 770 QE

Nasuwany stolik powiększający pole pracy, ułatwia nam szycie dużych projektów. Gdy stolik nie jest nam potrzebny, można go zdemontować uzyskując wolne ramię. Stolik zwiększa nam komfort pracy podczas szycia dużych elementów. Jego łatwy montaż/demontaż sprawiają, że w każdej chwili możemy dostosować maszynę do aktualnych potrzeb.

BERNINA 770 QE - Stolik powiększający pole pracy

Wolne ramię maszyny pozwala na szycie takich elementów jak rękawy, nogawki, wąska odzież niemowlęca, elementy cylindryczne itp. Jego ogromna długość ponad 25cm sprawia, że możemy bez trudu pikować duże patchworki, czy też inne projekty, których gabaryty sprawiają, że trudno jest je przeszywać na maszynach o mniejszych gabarytach.

Komputerowa maszyna do szycia patchworku i pikowania - BERNINA 770 QE

Dzięki przyciskowi START/STOP możliwe jest na maszynie szycie bez użycia rozrusznika nożnego. Dzięki temu możemy łatwo i szybko rozpocząć szycie jak i równie szybko zatrzymać je w dowolnym momencie. Funkcja automatycznego cięcia nici pozawala na szybkie obcięcie nitki nie tylko na zakończenie szycia, ale również w trakcie pracy gdy zachodzi taka konieczność. Maszyna automatycznie zabezpieczy ścieg przed uszkodzeniem. Również stopka podnoszona i opuszczana jest automatycznie po naciśnięciu guzika. Szycie wstecz także obsługiwane jest poprzez przycisk.

B770 - Przyciski na obudowie

Centralnie umiejscowiony dotykowy ekran o przekątnej 4.3″ pozwala precyzyjnie sterować pracą maszyny. Dostępne ściegi pogrupowane są w kategorię, znajdziemy tam ściegi użytkowe, ściegi dekoracyjne, liternictwo oraz dziurki na guzik. Dodatkowo w każdej z kategorii znajdziemy podkategorie z danym rodzajem ściegów.

BERNINA 770 - Ekran w trybie szycia

Każdy ścieg może być dowolnie modyfikowany. Możemy zmieniać jego długość (do 6mm) oraz szerokość (do 9mm). Maszyna posiada też funkcję przedłużania ściegu, odbicia lustrzanego czy też wydłużania ściegów dekoracyjnych.

BERNINA B770 - Szycie

Ogrom funkcji dostępnych dla ściegów i programów szycia sprawia, że na maszynie możemy wykonać wszystko o czym tylko pomyślimy. Rozszerzone do maksimum funkcje szycia sprawiają, że maszyna jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób poszukujących maszyny do wykonywania najbardziej fantazyjnych i skomplikowanych projektów.

B770 - Maszyna do szycia sterowanie

Regulacja naprężenia nici górnej, regulacji docisku stopki, czy też ustawienie ilości powtórzeń danego wzoru, wszystko to ustawiane jest za pomocą dotykowego ekranu. Wszystko szybko, łatwo i precyzyjnie i dostępne zawsze pod ręką, nawet podczas pracy maszyny.

BERNINA 770 - Regulacja naprężenia

Maszyna posiada także możliwość zapisu do pamięci wybranych ściegów oraz zapisania ich parametrów, tak by można było użyć ulubione ściegi zawsze gdy tego potrzebujemy.

B770 - Ekran sterujący szyciem

Jako maszyna do szycia B770QE daje nam również możliwość regulacji balansu ściegu, czyli możliwość dostosowania ściegu do perfekcyjnego wykonania na każdym rodzaju materiału.

BERNINA 770 QE - Balans ściegu

Wbudowany Konsultant Szycia pozwala na odpowiedni wybór igły, stopki, nici oraz innych parametrów ściegu do wykonania danej czynności na wybranym rodzaju materiału. Dodatkowo Konsultant Szycia za pomocą grafik i animacji podpowiada nam jak wykonać dziurkę na guzik czy wszyć zamek błyskawiczny. Świetne rozwiązanie dla początkujących użytkowników jak i dla osób doświadczonych, którym z pewnością spodobają się podpowiedzi dotyczące kreatywnego szycia.

BERNINA 770 - Konsultant szycia

Dziurka na wymiar guzika jeszcze nigdy nie była tak prosta do wykonania. Wybieramy jeden z 11 wzorów, programujemy długość i gotowe. Możemy edytować naszą dziurkę zmieniając jej gęstość, balans czy też dostosować dziurkę do materiału na jakim aktualnie chcemy ją wyszyć. Zaprojektowana dziurka zostaje zapisana do pamięci i możemy dokonać dowolną ilość dziurek o identycznych parametrach.

BERNINA 770 - Dziurka na wymiar guzika

Mamy także możliwość zapisania naszych dziurek i ściegów do trwałej pamięci maszyny i możemy je wykorzystywać w dowolnym momencie. Jest to świetne rozwiązanie pozwalające na późniejsze wykorzystanie naszego ulubionego ściegu czy zaprogramowanej dziurki.

Ekran dotykowy BERNINA 770

BERNINA 770 QE w swoich rozbudowanych funkcjach szycia posiada możliwość wykorzystania wbudowanej stopki z górnym transportem BERNINA Dual Feed. Jest to specjalna stopka krocząca, która pozwala na szybkie uzyskanie (za pomocą jednego ruchu reki) podwójnego transportu w maszynie do szycia. Stopka krocząca wspiera transport dolnymi ząbkami pozwalając na przeszywanie bardzo trudnych materiałów i składane kilku warstw tkaniny. Jest to nowatorskie rozwiązanie, które umożliwia jeszcze większy zakres prac z różnymi materiałami i tkaninami.

BERNINA Dual Feed

 

BERNINA 770 QE to kolejny model profesjonalnej maszyny do szycia dedykowanej do działalności gospodarczej. Maszyna B770 QE sprawdzi się w każdej działalności. Jest idealna do wykonywania złożonych projektów jak i do pojedynczych egzemplarzy np autorskiej odzieży. Świetnie sprawdza się jako maszyna do szycia Patchworku i quiltingu. Bardzo dobrze nadaje się do współpracy z ramą do pikowania BERNINA dając nam do dyspozycji zestaw na potrzeby wykonywania dużych projektów patchworkowych czy też innych projektów gdzie wykorzystywane jest pikowanie „z wolnej ręki”. Maszyna przeznaczona jest do pracy w zakładach krawieckich, punktach usługowych, zakładach produkcyjnych czy też w małych pracowniach projektujących i wykonujących odzież lub inne projekty krawieckie.

BERNINA 770 QE - Komputerowa maszyna do szycia i hafciarka

BERNINA 770 QE jest kompatybilna z laserową stopką BSR, która znajduje się na jej standardowym wyposażeniu! BERNINA Stitch Regulator (BSR) jest to opatentowana innowacja firmy BERNINA w zakresie regulacji długości ściegu podczas swobodnego przesuwania materiału pod stopką podczas quiltingu i pikowania. Specjalna stopka z wbudowanym laserowym czujnikiem, informująca maszynę o tym, z jaką prędkością materiał jest przesuwany. Dzięki tej funkcji maszyna dostosowuje prędkość swojej pracy do szybkości przesuwania tkaniny. Jeśli wolno przesuwamy materiał, maszyna pracuje powoli, jeśli przyspieszymy przesuwanie, maszyna automatycznie przyspieszy. Jeśli maszyna uzna że ruch materiału pod stopką jest za szybki, informuje użytkownika sygnałem dźwiękowym, aby nieco zwolnił przesuwanie tkaniny. BSR wykorzystywany jest między innymi podczas pikowania patchworków, wykonywania projektów Quiltingowych czy też podczas przyszywania aplikacji o dowolnym, nawet nieregularnym kształcie.

BERNINA BSR - B720


Najważniejsze funkcje szycia i zalety B770 QE jako maszyny do szycia

 • 992 programów szycia (w tym 6 wzorów czcionki alfabetu)

 • prędkość szycia do 1000 ściegów na min

 • maksymalna szerokość ściegu – 9mm

 • maksymalna długość ściegu – 6 mm

 • automatyczna dziurka na wymiar guzika (13 rodzajów)

 • automatyczne cięcie nici z zabezpieczeniem ściegu

 • regulacja gęstości obrzucania krawędzi dziurki

 • przycisk szycia START/STOP

 • suwak regulacji prędkości szycia

 • płynna regulacja długości i szerokości ściegu oraz pozycji igły na obudowie maszyny

 • pamięć umożliwiająca zapis kombinacji ściegów

 • niezależnie napędzany odłączany nawijacz szpulki

 • system FHS (podnoszenie stopki kolanem)

 • system DUAL-FEED – podwójny transport materiału

 • elektroniczny rozrusznik nożny z funkcją pozycjonowania igły

 • wbudowana pomoc

 • konsultant szycia

 • oświetlenie LED

 • automat do nawlekania igły

 • wyłączane ząbki transportu

 • funkcja TOP, ustawienie igły góra/dół

 • odbicie lustrzane ściegu

 • wolne ramię o długości 25cm

 • przycisk końca wzoru

 • stolik powiększający pole pracy

 • pudełko na akcesoria

 • łatwy wybór ściegów

 • bardzo cicha praca

 • metalowe podzespoły

 • łatwe nawlekanie – wbudowany nawlekacz igły

 • współpraca z systemem BERNINA BSR (laserowa stopka na wyposażeniu!)

 • bogate wyposażenie standardowe

 • szeroki wachlarz akcesoriów dodatkowych

 

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA 770 klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

Ulotka_button Porownanie_button Filmy i multimiedia Akcesoria Aurora 430 BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

 

Facebook