Funckje haftu – BERNINA 770

BERNINA 770 QE – Menu kategorii


BERNINA 770 – Funkcje i możliwości hafciarki

BERNINA 770 QE podczas haftu

BERNINA 770 QE pod swoją obudową kryje najnowsze rozwiązania i zdobycze techniki w dziedzinie haftu komputerowego. Hafciarka posiada specjalnie wzmocnioną konstrukcję oraz metalowe podzespoły dzięki czemu jest mocna, trwała i solidna. To wszystko idzie w parze z zaawansowanymi funkcjami haftu. Rozbudowane możliwości haftu pozwalają na szeroki wachlarz możliwości wykorzystania hafciarki. Wszędzie tam gdzie wykorzystywany jest haft komputerowy, tam zastosowanie znajdzie profesjonalna hafciarka BERNINA 770 QE

B750 - Inspiracje

Ponieważ hafciarka B770 przystosowana jest do haftu na każdym rodzaju materiału dlatego też świetnie sprawdzi się w każdej branży. Hafciarka jest w pełni uniwersalna, nadaje się zarówno do produkcji, usług i rzemiosła oraz pracy artystycznej. Idealne rozwiązanie dla agencji reklamowych i studio hafciarskiego. Świetna hafciarka zarówno do haftu na gotowych wyrobach jak i półproduktach oraz do produkcji naszywek. Ponieważ posiada możliwość rozszerzenia o dodatkowe funkcje takie jak wycinanie w materiale, malowanie pisakami czy też zdobienie kryształki, dlatego też wachlarz zastosowania hafciarki jest praktycznie nieskończony.

BERNINA 770 - Haftowanie

Metalowe podzespoły i wzmocniona konstrukcja hafciarki BERNINA 770 sprawiają, że hafciarka przeznaczona jest do długotrwałej pracy zarobkowej w ramach działalności gospodarczej. Hafciarka pozwoli nam na wykonanie każdego hafciarskiego zadania. Trwałość i solidność oraz bezawaryjność to znaki rozpoznawcze szwajcarskiej BERNINA. To wszystko przekłada się na jakość haftu oraz wysoką wydajność hafciarki.

BERNINA 770 - Po zdjęciu odudowy

BERNINA 770 QE została wyposażona w mnóstwo innowacyjnych i unikatowych systemów, funkcji oraz możliwości

 • pole haftu 40x21cm

 • przemysłowa prędkości haftowania 1000 ściegów na minutę !

 • nowy, przemysłowy chwytacz rotacyjny 9 generacji

 • inteligentny system kontroli naprężenia nici

 • szpulka o zwiększonej, aż o 80% pojemności

 • wbudowane precyzyjne automatyczne nożyczki

 • dotykowy, kolorowy ekran sterujący o przekątnej 4.3″

 • precyzyjny czujnik zerwania nici górnej

 • czujnik końca nici w bębenku

 • współpraca z programami do haftu BERNINA Embroidery Software

 • współpraca z CutWork, PaintWork, CrystalWork

 • polskie menu obsługi !

Teraz jakość haftu i wydajność haftowania jest lepsza niż kiedykolwiek!!

 

Sterowanie hafciarką BERNINA 770 QE odbywa się za pomocą dużego, dotykowego ekranu o przekątnej 4.3 cala Wszystkie funkcje są dzięki temu dostępne zawsze pod ręką. Służące do nawigacji i zmiany ustawień wielofunkcyjne pokrętła dodatkowo ułatwiają obsługę.

BERNINA 770 QE - Ekran sterowania hafciarką

Z poziomu ekranu możemy edytować nasze hafty zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku. Hafciarka podpowiada nam o ilości ściegów jakie pozostały do końca wzoru, ilości kolorów, postępie pracy czy tez czasu do końca haftu. Wszystko na przejrzystym, kolorowym ekranie o dużej rozdzielczości.

BERNINA 770 QE - Sterowanie haftem

Możliwość wprowadzania ustawień bezpośrednio z poziomu ekranu oraz za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł sprawia, że możemy bardzo precyzyjnie dostosować wielkość haftu do naszych potrzeb. Dodatkowo mamy możliwość wyboru odpowiedniego tamborka, oraz funkcję sprawdzenia obrysu, tak aby nasz haft znalazł się idealnie tam gdzie zaplanowaliśmy.

BERNINA 770 - Dotykowy ekran sterujący

Hafciarka ma możliwość korzystania aż z 5 tamborków płaskich i 1 tamborka do czapek. Hafciarka posiada wbudowane tzw. wolne ramię, dlatego też możemy haftować na rękawkach, nogawkach czy też wąskiej odzieży niemowlęcej.

Do dyspozycji mamy następujące pola haftu (tamborki):

 • 40x21cm
 • 40x15cm
 • 25.5×14.5cm – na wyposażeniu
 • 13x10cm – na wyposażeniu
 • 7.2x5cm – na wyposażeniu

 

BERNINA 770 - Haftowanie

Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej połączony z inteligentnym systemem kontroli naprężenia pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy. Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.

BERNINA 770 QE - Kontrola naprężenia nici

Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici. Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki. Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu, a wszystko jak zawsze na ekranie dotykowym.

BERNINA 770 QE - Zerwanie nici

Wbudowana funkcja tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie hafciarki pozwala nam na tworzenie napisów w 4 różnych krojach alfabetu! Napisy możemy edytować tak jak inne wzory hafciarskie. Hafciarka dzięki funkcji tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie świetnie nadaje się do wykorzystania na stoisku z usługowym haftem napisów na ręcznikach, szlafrokach kocykach czy innych przedmiotach gdzie klient może zamówić haft „od ręki” i otrzymać w ciągu kilku minut przedmiot ozdobiony np. jego imieniem.

BERNINA 770 QE - Tworzenie napisów

Z poziomu hafciarki możemy także haftować zaimportowane ściegi maszynowe. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w ciekawy sposób uatrakcyjnić nasz haft dodając do niego wzór wyszyty spośród wielu interesujących ściegów maszynowych.

http://szycie.info.pl/pic/B770/BERNINA_770_ekran_37.jpg

Bardzo ciekawą funkcją jest możliwość wprowadzania zmian dotyczących parametrów ściegów hafciarskich bezpośrednio z poziomu hafciarki. Funkcja ta pozwala na ustawianie długości i gęstości naszego haftu, a tym samym pozwala go dostosować do materiału na jakim będziemy haftować.

BERNINA 770 QE - Regulacja ściegów haftu

BERNINA 770 QE posiada w swojej pamięci wbudowane 140 pięknych wzorów hafciarskich oraz 6 alfabetów. Dzięki gniazdku USB mamy możliwość wczytywania wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!

Hafciarka BERNINA B770 QE - Wbudowane hafty

Zastanawiasz się jak duże hafty można wykonać za pomocą hafciarki 770 QE ?
Bez przekładania materiału i samodzielnego łączenia haftu na materiale, można haftować na tamborkach:

– 400×210 mm (40x21cm)
– 400×150 mm (40x15cm)
– 255×145 mm (25.5×14.5cm)
– 130×100 mm (13x10cm)
– 72×50 mm (7.2x5cm)

Dodatkowo mając do dyspozycji program do haftów BERNINA-WILCOM Designer Plus, masz nieskończone pole haftu, ponieważ może podzielić nawet ogromny wzór na kilka czy kilkanaście tamborków!

BERNINA haft wykonany na tamborku JUMBO 40x21cm

Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek JUMBO to prawdziwy „olbrzym”. Jego maksymalne pole haftu wynoszące 40x21cm jest imponujące. Za jego pomocą bez trudu wyhaftujemy ozdobne wzory na obrusach, serwetach, zasłonach itp. Dodatkowo na tak ogromnej ramce tamborka możemy wykonać serię kilku lub kilkunastu naszywek podczas jednej sesji haftu. Pozawala to zaoszczędzić czas kilkukrotnego upięcia materiału w mniejszych tamborkach. Dodatkowo tamborek JUMBO posiada bardzo precyzyjną i skuteczną regulację napięcia materiału w tamborku.

Tamborek JUMBO 40x21cm

Dostępny opcjonalny tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu. Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny tymczasowy klej w spreju.

Haft na czapkach - HAFCIARKA BERNINA 770 Haft na czapkach - BERNINA

Oferujące mnogość zaawansowanych funkcji i zachowując przy tym prosty, intuicyjny interfejs, posiadające polską instrukcję obsługi programy do projektowania haftu BERNINA-WILCOM Editor Plus lub Designer Plus są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego. Bernina-Wilcom Embroidery Software 7
Do hafciarek firmy BERNINA zalecane jest stosowanie nici hafciarskich Isacord 40 grupy AMANN nici te polecane są ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także idealne układanie się na materiale i bardzo bogatą paletę barw. U naszego autoryzowanego partnera w Sklepie Internetowym GLOBAR.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w sklepie znajdą Państwo także flizeliny, hydrofolie, materiał naszywkowy, termofolie oraz inne dodatki niezbędne do haftu.

Nici do haftu ISACORD Nici Hafciarskie ISACORD 40 - AMANN

Nici hafciarskie AMANN - Isacord

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA 770 QE klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

Ulotka_button Porownanie_button Filmy i multimiedia Akcesoria Aurora 430 BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

Facebook