Funkcje haftu B790

BERNINA 790 – Menu kategorii


BERNINA 790 – Funkcje i możliwości hafciarki

BERNNA 790 podczas haftowania

BERNINA 790 pod swoją obudową kryje najnowsze rozwiązania i wszelkie zdobycze techniki w dziedzinie haftu komputerowego. Jej ogromne pole haftu wynoszące 40×21 cm oraz przemysłowa prędkości haftu wynosząca aż 1000 (tysiąc) wkłuć na minutę, a także łatwe sterowanie za pomocą ogromnego wyświetlacza dotykowego o przekątnej 7 cali, sprawiają, że jest bezkonkurencyjna, niesamowita i wyjątkowa pod każdym względem. Hafciarka została także wyposażona w polskie menu obsługi, które sprawia, że prosta i intuicyjna obsługa jest jeszcze łatwiejsza. BERNINA 790 polecana jest zawodowcom stawiającym jakość i wydajność na pierwszym miejscu.

BERNINA 790 - Inspiracje

Na szczególną uwagę zasługują zastosowane nowe rozwiązania i patenty, aby haftowanie i szycie było jeszcze bardziej przyjemne i wydajniejsze. Hafciarka została wyposażona między innymi w automatyczne nożyczki, które szybko i precyzyjnie obcinają nić podczas zmiany koloru w hafcie, czy też podczas szycia, gdy chcemy zakończyć naszą pracę i zabezpieczyć nasz ścieg przed pruciem. Wbudowany nawlekacz igły pozwala na szybką zmianę nici podczas haftu. Oświetlenie LED-owe idealnie oświetla nasze pole pracy. Hafciarka jest w pełni uniwersalna i pozwala na wykonywanie haftu praktycznie na każdym rodzaju materiału.

BERNINA B790 - nawlekacz

Metalowe podzespoły i wzmocniona do maksimum konstrukcja hafciarki BERNINA 790 sprawiają, że hafciarka jest wręcz dedykowana do długotrwałej pracy zarobkowej w ramach działalności gospodarczej. Hafciarka pozwoli nam na wykonanie każdego hafciarskiego zadania. Trwałość i solidność oraz bezawaryjność to znaki rozpoznawcze szwajcarskiej BERNINA. To wszystko przekłada się na jakość haftu oraz wysoką wydajność hafciarki.

BERNINA 790 Po zdjęciu obudowy

BERNINA 790 została wyposażona w mnóstwo innowacyjnych i unikatowych systemów, funkcji oraz możliwości

 • pole haftu 40x21cm

 • przemysłowa prędkości haftowania 1000 ściegów na minutę !

 • nowy, przemysłowy chwytacz rotacyjny 9 generacji

 • inteligentny system kontroli naprężenia nici

 • szpulka o zwiększonej, aż o 80% pojemności

 • wbudowane precyzyjne automatyczne nożyczki

 • dotykowy, kolorowy ekran sterujący o przekątnej 7″

 • zaawansowane funkcje edycji haftu

 • tworzenie „nieskończonych” haftów

 • precyzyjny czujnik zerwania nici górnej

 • czujnik końca nici w bębenku

 • współpraca z programami do haftu BERNINA Embroidery Software

 • współpraca z CutWork, PaintWork, CrystalWork

 • polskie menu obsługi !

Teraz jakość haftu i wydajność haftowania jest lepsza niż kiedykolwiek!!

Wszystkie funkcje i ustawienia hafciarki BERNINA 790 dostępne są z poziomu ogromnego 7-calowego wyświetlacza dotykowego. Dodatkowo do sterowania pracą hafciarki służą wielofunkcyjne pokrętła i przyciski. Ekran jest naprawdę wielki, dzięki temu na ekranie hafciarki możemy dowolnie edytować i projektować nasze hafty korzystając z rozbudowanych możliwości programu do haftu wbudowanego w maszynę.

B790 - Ekran haftu

Z poziomu ekranu możemy edytować nasze hafty zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku. Na ekranie możemy też duplikować wzory, łączyć je, dodawać napis do naszego haftu czy też dostosowywać projekt haftu do materiału na jakim haftujemy.

BERNINA 790 - Edycja haftu

Na ekranie możemy tworzyć także napisy korzystając z 8 czcionek alfabetu. Funkcja WordArt pozwala na „wyginanie” naszego napisu w dowolnych kierunkach. Hafciarka dzięki funkcji tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie świetnie nadaje się do wykorzystania na stoisku z usługowym gdzie usługowo możemy wykonywać napisy na ręcznikach, szlafrokach kocykach czy innych przedmiotach gdzie klient może zamówić haft „od ręki” i otrzymać w ciągu kilku minut przedmiot ozdobiony np. jego imieniem.

BERNINA 790 - Tworzenie napisów

W modelu hafciarki dla firm BERNINA 790 mamy także możliwość haftowania ściegów maszynowych. Każdy z ponad tysiąca ściegów jest możliwy do wyhaftowania. Ściegi tez możemy dodawać do istniejących haftów lub haftować je osobno. Ściegi dodajemy do naszego projektu tak jak haftu i możemy je dowolnie modyfikować.

B790 - Łączenie haftów

Z poziomu ekranu możemy także wykonywać nieskończone hafty!! Specjalna funkcja umożliwia nam tworzyć wzory hafciarskie, które możemy wykonywać w nieskończoność, tzn. haftować je przepinając materiał w tamborku, tym samym haftować jeden wzór na „kilometrach” tkaniny. Specjalne znaczniki, które ustawiamy, pozwalają na upięcie materiału w jednej linii tak, aby nasz haft wyglądał jakby cały wyszedł z hafciarki w jednym cyklu haftu.

B790 - Hafty na wielu tamborkach

Na ekranie możemy tworzyć także napisy korzystając z 8 czcionek alfabetu. Funkcja WordArt pozwala na „wyginanie” naszego napisu w dowolnych kierunkach. Hafciarka dzięki funkcji tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie świetnie nadaje się do wykorzystania na stoisku z usługowym gdzie usługowo możemy wykonywać napisy na ręcznikach, szlafrokach kocykach czy innych przedmiotach gdzie klient może zamówić haft „od ręki” i otrzymać w ciągu kilku minut przedmiot ozdobiony np. jego imieniem.

BERNINA 790 - Tworzenie napisów

Hafciarka ma możliwość korzystania aż z 5 tamborków płaskich i 1 tamborka do czapek. Hafciarka posiada wbudowane tzw. wolne ramię, dlatego też możemy haftować na rękawkach, nogawkach czy też wąskiej odzieży niemowlęcej.

Do dyspozycji mamy następujące pola haftu (tamborki):

 • 40x21cm
 • 40x15cm
 • 25.5×14.5cm – na wyposażeniu
 • 13x10cm – na wyposażeniu
 • 7.2x5cm – na wyposażeniu

B790 - Pole haftu, tamborki

Mamy także możliwość sprawdzenia obrysu naszego haftu tak by widzieć gdzie fizycznie znajduje się na materiale upiętym w tamborku. Dodatkowo hafciarka obrazuje nam podgląd naszego haftu na wybranym tamborku, a w przypadku gdy wzór jest zbyt duży na wybrany tamborek, hafciarka odpowiednio nam to komunikuje.

BERNINA - 790 ekran haftu

Na ekranie widzimy także sekwencję kolorów w jakiej wykonywany będzie haft. Mamy możliwość zmiany kolorów. Podgląd pozwala na przygotowanie odpowiednich nici lub wizualizację, który element będzie haftowany w danym kolorze. Kolory możemy dowolnie zmieniać.

B790 - Podgląd kolorów

Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy. Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.

Naprężenie nici - B790

Wbudowane automatyczne nożyczki umożliwiają precyzyjne cięcie nici zarówno przy zmianie koloru jak i podczas długich przeskoków pomiędzy ściegami w tym samym kolorze. Cięcie możemy włączyć i wyłączyć za pomocą przycisku na ekranie.

Automatyczne nożyczki - B790

Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici. Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki. Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu, a wszystko jak zawsze na ekranie dotykowym lub poprzez wielofunkcyjne pokrętła.

B790 - Zerwanie nici

BERNINA 790 wyposażona jest w pamięć gdzie znajduje się wbudowane 270 pięknych wzorów hafciarskich oraz 8 alfabetów hafciarskich. Dzięki gniazdku USB mamy możliwość wczytywania dodatkowych wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!

Wybór ściegów - BERNINA 790

Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek JUMBO to prawdziwy „olbrzym”. Jego pole haftu wynoszące 40x21cm jest imponujące. Za jego pomocą bez trudu wyhaftujemy ozdobne wzory na obrusach, serwetach, zasłonach itp. Dodatkowo na tak ogromnej ramce tamborka możemy wykonać serię kilku lub kilkunastu naszywek podczas jednej sesji haftu. Pozawala to zaoszczędzić czas kilkukrotnego upięcia materiału w mniejszych tamborkach. Dodatkowo tamborek JUMBO posiada bardzo precyzyjną i skuteczną regulację napięcia materiału w tamborku za pomocą dużej śruby – pokrętła.

Tamborek JUMBO 40x21cm

 

Zastanawiasz się jak duże hafty można wykonać za pomocą hafciarki 790 ?
Bez przekładania materiału i samodzielnego łączenia haftu na materiale, można haftować na tamborkach:

– 400×210 mm (40x21cm)
– 400×150 mm (40x15cm)
– 255×145 mm (25.5×14.5cm)
– 130×100 mm (13x10cm)
– 72×50 mm (7.2x5cm)

Dodatkowo hafciarka posiada wbudowaną funkcję haftowania „nieskończonych” haftów, czyli mamy nieograniczone pole haftu, ponieważ nawet ogromny haft możemy podzielić na dowolną ilość tamborków.

BERNINA haft wykonany na tamborku JUMBO 40x21cm

Dostępny opcjonalny tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu. Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny tymczasowy klej w spreju.

Haft na czapkach - HAFCIARKA BERNINA 790 Haft na czapkach - BERNINA

Oferujące mnogość zaawansowanych funkcji i zachowując przy tym prosty, intuicyjny interfejs, posiadające polską instrukcję obsługi programy do projektowania haftu BERNINA-WILCOM Editor Plus lub Designer Plus są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego. Bernina-Wilcom Embroidery Software 7
Do hafciarek firmy BERNINA zalecane jest stosowanie nici hafciarskich Isacord 40 grupy AMANN nici te polecane są ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także idealne układanie się na materiale i bardzo bogatą paletę barw. U naszego autoryzowanego partnera w Sklepie Internetowym GLOBAR.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w sklepie znajdą Państwo także flizeliny, hydrofolie, materiał naszywkowy, termofolie oraz inne dodatki niezbędne do haftu.

Nici do haftu ISACORD Nici Hafciarskie ISACORD 40 - AMANN

Nici hafciarskie AMANN - Isacord

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA 790 klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

Ulotka_button Porownanie_button Filmy i multimiedia Akcesoria BERNINA BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

Facebook