Sterowanie B500

BERNINA B500 – Menu kategorii


 

BERNINA B500 – Sterowanie hafciarką

BERNINA B500 jest niesamowicie łatwa i intuicyjna w obsłudze zarówno jako hafciarka komputerowa jak i jako maszyna do szycia.

BERNINA B500 – Sterowanie haftowaniem

BERNINA B500 - Sterowanie hafciarką

 

Dzięki dotykowemu, kolorowemu ekranowi oraz wielofunkcyjnym pokrętłom obsługa hafciarki jest dziecinnie prosta.

  • Kolorowy ekran pozwala na precyzyjne ustawienie haftu na tamborku oraz na edycję wzoru. Możemy skalować nasz haft, obracać go, odbijać lustrzanie oraz dodawać i edytować napisy.

  • Wszystkie funkcje na ekranie zobrazowane są za pomocą intuicyjnych ikonek.

  • Pokrętła pozwalają na szybką zmianę wielkości haftu, jego pozycjonowanie oraz obrót.

  • Umiejscowiony tuż przy igielnicy przycisk START/STOP oraz suwak regulacji prędkości pozwalają na precyzyjną kontrolę nad naszym haftem.

  • Dodatkowo hafciarka została wyposażona w „Asystenta”, który zawiera opis wszystkich funkcji i po wskazaniu na ekranie danego elementu i wyświetla jego opis.


Dzięki wbudowanemu, centralnie umieszczonemu dotykowemu ekranowi, sterowanie haftem jeszcze nigdy nie było tak proste! Na wysokiej rozdzielczości ekranie mamy możliwość pozycjonowania naszego haftu, umiejscowienia go na tamborku czy sprawdzenia obrysu, tak aby haft znalazł się dokładnie w tym miejscu w jakim powinien. Mamy możliwość dostosowania wielkości haftu do wybranego przez nas tamborka. Na wyświetlaczu mamy także możliwość podglądu haftu wraz z pomocniczymi liniami czy też sprawdzenia gdzie dana część haftu znajdzie się fizycznie na tamborku.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

Z poziomu ekranu mamy także możliwość edycji haftu. Możemy zmieniać wielkość, obracać haft, odbijać lustrzenie itp. Wyświetlacz informuje nas także o wielkości naszego wzoru (w milimetrach) oraz szacowanym czasie haftu.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

Dodatkowo ekran informuje nas o kolorach jakie powinniśmy użyć do wykonania haftu oraz o czasie w jakim dany kolor będzie haftowany. Widoczna jest także informacja dotycząca kolejności haftowania poszczególnych elementów, które dodatkowo widoczne są w formie graficznej na podglądzie haftu.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

Podczas samego haftowania na ekranie mamy wyświetlone informację odnośnie ilości ściegów które maszyna wykonała oraz ile ściegów ma cały haft. Informacje te widoczne są zarówno dla całego wzoru jak i dla danego koloru. Dodatkowo na ekranie widzimy jakie miejsce naszego wzoru jest aktualnie haftowane.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

W każdej chwili mamy możliwość korygowania naprężenia nici górnej, tak aby idealnie dostosować je do materiału na jakim haftujemy czy też do nici, którą aktualnie używamy. Precyzyjnie, elektronicznie sterowany naprężacz daje nam gwarancje dobrania idealnego ustawienia.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

W przypadku zerwania nici górnej lub końca nitki w bębenku, zainstalowane czujniki zatrzymają proces haftowania. Za pomocą specjalnej opcji mamy możliwość cofania się o dowolną ilość ściegów jak i przesuwania się do przodu. Opcja ta przydatna jest w momencie gdy chcemy mieć pewność, że miejsce w którym została zerwana nić zostanie na pewno zahaftowane. Opcję tę możemy włączyć w dowolnym momencie haftu, dlatego też możemy nanieść ewentualne poprawki i ponownie wykonać dany element naszego wzoru.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B500 dla firm

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA B500 klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

Ulotka_button Porownanie_button Filmy_button Akcesoria_button BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

Facebook