Funkcje haftu B560

BERNINA 560 – Menu kategorii


BERNINA 560 – Funkcje i możliwości hafciarki
Hafciarka kopmuterowa BERNINA 560

Hafciarka komputerowa BERNINA 560 oferuje dostęp do najnowszych możliwości i technologii w połączeniu z ergonomią oraz łatwością obsługi. Wzmocniona, metalowa konstrukcja zaprojektowana do użytku na potrzeby działalności gospodarczej sprawdza się w produkcji, usługach i rzemiośle oraz twórczości artystycznej. Świetnie radzi sobie z bardzo popularnym haftem na ręcznikach i pościeli oraz bielizny stołowej. Idealna do haftu na każdym materiale.

Wszechstronna i uniwersalna maszyna haftująca dla firm.

BERNINA B560 – Najważniejsze funkcje haftu:


Haft komputerowy - Hafciarki BERNINA

BERNINA B560 – Funkcje i parametry

 • rozmiary dostępnych tamborków (mm):
  – 400×150
  – 255×145
  – 130×100
  – 72×50

 • odczyt nowych haftów z PenDrive USB

 • automatyczne cięcie nici pomiędzy przeskokami

 • możliwość stosowania tamborka do czapek

 • wielofunkcyjne pokrętła i dotykowy ekran

 • mocne i jasne oświetlenie LED

 • wbudowany czujnik nici dolnej i górnej

 • możliwość haftu na wolnym ramieniu

 • precyzyjna regulacja prędkości haftu


Haft komputerowy - BERNINA 560

 


Metalowa, wzmocniona konstrukcja hafciarek BERNINA

Wzmocniona konstrukcja Heavy Duty, najlepsze komponenty użyte do budowy, nowoczesne rozwiązania i tradycyjna szwajcarska jakość wykonania – to wszystko sprawia, że hafciarki BERNINA pracują nieprzerwanie od wielu lat w studiach hafciarskich, agencjach reklamowych, zakładach krawieckich i produkcyjnych oraz warsztatach rękodzielniczych, rzemieślniczych, artystycznych.
Wysoka prędkość zarówno podczas haftowania jak i szycia w połączeniu z wzorcową kulturą pracy i najwyższą jakością ściegu – to może zapewnić jedynie Maszyna Haftująca BERNINA.

BERNINA 560 – Nowoczesność na każdym kroku

Chwytacz rotacyjny III generacji BERNINA

Metalowy chwytacz rotacyjny BERNINA, pozwala zakładać szpulkę do bębenka bez zdejmowania tamborka. Jest to bardzo przydatne podczas długiego haftowania, ponieważ nie trzeba rozpinać tamborka z materiałem.

Wbudowany czujnik dolnej nici, sygnalizuje potrzebę wymiany szpulki z dolną nicią.

Specjalny system opcjonalnych adapterów, pozwala na haft na wolnym ramieniu, na tamborku dowolnego rozmiaru. W praktyce oznacza to, że podczas haftowania koszulki lub bluzy, znika problem przeszkadzających „pleców”. Niepotrzebna część materiału, swobodnie przesuwa się pod ramieniem hafciarki.

Cylindryczny haft (rękawy, nogawki, koszulki, bluzy, wąskie ubrania dziecięce) jeszcze nigdy nie był tak łatwy.


Adaptery do haftu na wolnym ramieniu

BERNINA 560 - MEGA Tamborek 400x150mm

 

Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek MEGA zyskał duże uznanie wśród klientów. Jego pole haftu 40×15 cm sprawia, że za jego pomocą możemy ozdabiać nie tylko obrusy, ale także jeansy, suknie, żakiety, zasłony i wiele innych dużych przedmiotów.

Dostępny opcjonalny tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu. Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny tymczasowy klej w spreju.

Haft na czapkach - B560 Haft na czapkach - BERNINA


Dotykowy kolorowy ekran BERNINA 560

Dotykowy ekran o przekątnej 4.3″ pozwala na bardzo łatwe poruszanie się po funkcjach hafciarki. Jasność i wysoka rozdzielczość wyświetlacza pozwala na bardzo precyzyjne sterowanie haftem i obsługą hafciarki.


Intuicyjny system obsługi, bardzo ułatwia sterowania hafciarką. Dotykowy, kolorowy ekran zawiera wszystkie niezbędne informację. Menu hafciarki pozwala bez dodatkowego oprogramowania łączyć hafty, zmieniać ich wielkość i kąt położenia, tworzyć napisy oraz na wiele więcej. Wbudowany „pomocnik” po kliknięciu na dany element menu opisuje jego funkcje i przeznaczenie.


BERNINA 560 - Sterowanie poprzez dotykowy, kolorowy ekran

Sterowanie poprzez dotykowy, kolorowy ekran sprawia, że obsługa hafciarki jest maksymalnie prosta i intuicyjna. Wielofunkcyjne pokrętła dodatkowo ułatwiają wprowadzanie parametrów i kontrolę nad haftem. Wbudowane menu pomocy dodatkowo ułatwia nam obsługę. Informacje pojawiające się na ekranie krok po kroku prowadzą nas przez proces haftowania.


B560 - Ekran

Hafciarka B560 posiada także wbudowaną funkcję automatycznego cięcia nici podczas zmiany kolorów jak i podczas „przeskoków” pomiędzy długimi odstępami między ściegami. Jest także możliwość wyłączenia automatycznego cięcia nici. Nożyczki są bardzo precyzyjne i szybkie.

Automatyczne nożyczki - BERNINA 560

Z poziomu ekranu możemy edytować nasze haftu zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku. Hafciarka podpowiada nam o ilości ściegów jakie pozostały do końca wzoru, ilości kolorów, postępie pracy czy tez czasu do końca haftu. Wszystko na przejrzystym, kolorowym ekranie o dużej rozdzielczości.

BERNINA 560 - Ekran dotykowy

Możliwość wprowadzania ustawień bezpośrednio z poziomu ekranu oraz za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł sprawia, że możemy bardzo precyzyjnie dostosować wielkość haftu do naszych potrzeb. Dodatkowo mamy możliwość wyboru odpowiedniego tamborka, oraz funkcję sprawdzenia obrysu, tak aby nasz haft znalazł się idealnie tam gdzie zaplanowaliśmy.

BERNINA B560 - Sterowanie poprzez ekran dotykowy

Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy. Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.

BERNINA 560 - Ekran dotykowy

Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici. Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki. Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu.

B560 - Sterowanie haftem

W hafciarce BERNINA 560 mamy także możliwość tworzenia napisów spośród 4 różnych czcionek alfabetów hafciarskich. Tekst wprowadzamy klikając wybrane litery. Do dyspozycji mamy duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne.

B560 - Tworzenie napisów

BERNINA 560 posiada w swojej pamięci wbudowane 70 pięknych wzorów hafciarskich oraz 4 alfabety. Dzięki portowi USB mamy możliwość wczytywania wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!

B 560 - Wbudowane hafty
BERNINA 560 - Złącze USB

Możliwość wczytywania haftów poprzez PenDrive USB pozwala nam na wykonanie każdego zlecenia. Zaprojektowane w programie do projektowania haftów wzory możemy bez trudu przenieść do hafciarki w wygodny i szybki sposób.


Proste w obsłudze, posiadające polską instrukcję obsługi zaawansowane programy do projektowania haftu Bernina-Wilcom Embroidery Software 7 są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego. Programy w zależności od poziomu oferują szeroki wachlarz funkcji, które z pewnością znajdą zastosowanie przy wykonywaniu nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Programy do haftu Bernina-Wilcom współpracują z oprogramowaniem do tworzenia i edycji grafiki wektorowej Corel DRAW.

Bernina-Wilcom Embroidery Software 7

Do hafciarek firmy BERNINA zalecane jest stosowanie nici hafciarskich Isacord 40 grupy AMANN nici te polecane są ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także idealne układanie się na materiale i bardzo bogatą paletę barw. U naszego autoryzowanego partnera w Sklepie Internetowym GLOBAR.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w sklepie znajdą Państwo także flizeliny, hydrofolie, materiał naszywkowy, termofolie oraz inne dodatki niezbędne do haftu.

Nici do haftu ISACORD Nici Hafciarskie ISACORD 40 - AMANN

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA 560 klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

Ulotka_button Porownanie_button Filmy_button Akcesoria_button BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

   

Facebook