Sterowanie B560

BERNINA 560 – Menu kategorii


 

BERNINA 560 – Sterowanie hafciarką

BERNINA 560 jest niesamowicie łatwa i intuicyjna w obsłudze zarówno jako hafciarka komputerowa jak i jako maszyna do szycia.

BERNINA 560 – Sterowanie haftowaniem

Sterowanie hafciarką komputerową BERNINA 560

Dzięki dotykowemu, kolorowemu ekranowi oraz wielofunkcyjnym pokrętłom obsługa hafciarki jest dziecinnie prosta.

 • Kolorowy ekran pozwala na precyzyjne ustawienie haftu na tamborku oraz na edycję wzoru. Możemy skalować nasz haft, obracać go, odbijać lustrzanie oraz dodawać i edytować napisy.

 • Wszystkie funkcje na ekranie zobrazowane są za pomocą intuicyjnych ikonek.

 • Pokrętła pozwalają na szybką zmianę wielkości haftu, jego pozycjonowanie oraz obrót.

 • Umiejscowiony tuż przy igielnicy przycisk START/STOP oraz suwak regulacji prędkości pozwalają na precyzyjną kontrolę nad naszym haftem.

 • Dodatkowo hafciarka została wyposażona w „Asystenta”, który zawiera opis wszystkich funkcji i po wskazaniu na ekranie danego elementu i wyświetla jego opis.


Dzięki wbudowanemu, centralnie umieszczonemu dotykowemu ekranowi, sterowanie haftem jeszcze nigdy nie było tak proste! Na wysokiej rozdzielczości ekranie mamy możliwość pozycjonowania naszego haftu, umiejscowienia go na tamborku czy sprawdzenia obrysu, tak aby haft znalazł się dokładnie w tym miejscu w jakim powinien. Mamy możliwość dostosowania wielkości haftu do wybranego przez nas tamborka. Na wyświetlaczu mamy także możliwość podglądu haftu wraz z pomocniczymi liniami czy też sprawdzenia gdzie dana część haftu znajdzie się fizycznie na tamborku.

BERNINA B560 - Sterowanie poprzez ekran dotykowy

Z poziomu ekranu mamy także możliwość edycji haftu. Możemy zmieniać wielkość, obracać haft, odbijać lustrzenie itp. Wyświetlacz informuje nas także o wielkości naszego wzoru (w milimetrach) oraz szacowanym czasie haftu.

BERNINA 560 - Ekran dotykowy

Dodatkowo ekran informuje nas o kolorach jakie powinniśmy użyć do wykonania haftu oraz o czasie w jakim dany kolor będzie haftowany. Widoczna jest także informacja dotycząca kolejności haftowania poszczególnych elementów, które dodatkowo widoczne są w formie graficznej na podglądzie haftu.

BERNINA 560 - Sterowanie haftem

Podczas samego haftowania na ekranie mamy wyświetlone informację odnośnie ilości ściegów które maszyna wykonała oraz ile ściegów ma cały haft. Informacje te widoczne są zarówno dla całego wzoru jak i dla danego koloru. Dodatkowo na ekranie widzimy jakie miejsce naszego wzoru jest aktualnie haftowane.

B560 - Ekran

W każdej chwili mamy możliwość korygowania naprężenia nici górnej, tak aby idealnie dostosować je do materiału na jakim haftujemy czy też do nici, którą aktualnie używamy. Precyzyjnie, elektronicznie sterowany naprężacz daje nam gwarancje dobrania idealnego ustawienia.

BERNINA 560 - Ekran dotykowy

Dzięki wbudowanemu, centralnie umieszczonemu dotykowemu ekranowi, sterowanie haftem jeszcze nigdy nie było tak proste! Na wysokiej rozdzielczości ekranie mamy możliwość pozycjonowania naszego haftu, umiejscowienia go na tamborku czy sprawdzenia obrysu, tak aby haft znalazł się dokładnie w tym miejscu w jakim powinien. Mamy możliwość dostosowania wielkości haftu do wybranego przez nas tamborka. Na wyświetlaczu mamy także możliwość podglądu haftu wraz z pomocniczymi liniami czy też sprawdzenia gdzie dana część haftu znajdzie się fizycznie na tamborku.

BERNINA B560 - Sterowanie poprzez ekran dotykowy

W przypadku zerwania nici górnej lub końca nitki w bębenku, zainstalowane czujniki zatrzymają proces haftowania. Za pomocą specjalnej opcji mamy możliwość cofania się o dowolną ilość ściegów jak i przesuwania się do przodu. Opcja ta przydatna jest w momencie gdy chcemy mieć pewność, że miejsce w którym została zerwana nić zostanie na pewno zahaftowane. Opcję tę możemy włączyć w dowolnym momencie haftu, dlatego też możemy nanieść ewentualne poprawki i ponownie wykonać dany element naszego wzoru.

B560 - Sterowanie haftem

BERNINA 560 – Sterowanie szyciem

Sterowanie komputerową maszyną do szycia BERNINA 560

Wybór ściegu, jego parametry, pozycja igły oraz podgląd jak będzie wyglądał nasz ścieg – wszystko to widzimy na dużym, czytelnym ekranie dotykowym!

 • Poprzez dotykowy ekran możemy bezpośrednio wybierać interesujący nas ścieg, przeglądać go, modyfikować i dodawać do pamięci.

 • Za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł możemy zmieniać długość i szerokość ściegu.

 • Na ekranie widzimy także zalecaną stopkę do wybranego ściegu oraz jego parametry.

 • Na obudowie znajdziemy także przyciski do pozycjonowania igły (góra, dół) oraz ustalenia jednej z 11 pozycji igielnicy), a także przycisk końca wzoru, szycia wstecz i cięcia nici.

 • Dzięki przyciskowi START/STOP i suwakowi regulacji prędkości, możemy szyć bez potrzeby używania rozrusznika nożnego.

 • Dodatkowo wbudowany „Konsultant szycia” pomoże nam w wyborze odpowiedniego ściegu, stopki i wprowadzeniu ustawień dostosowanych do czynności jaką chcemy wykonać.

Wszystko czego potrzebujemy zarówno podczas szycia jak i haftu, mamy pod ręką!
Hafciarka komputerowa i maszyna do szycia BERNINA 560 sprawi, że nawet początkujący użytkownicy osiągną profesjonalne efekty!


Wybór ściegów dokonywany jest za pomocą „kliknięcia” w dany ścieg na ekranie dotykowym. Ściegi posegregowane są w grupy. Znajdziemy tam ściegi użytkowe, ozdobne, dziurki na guzik, itp. Istnieje również możliwość wybrania numeru ściegu z ekranowej klawiatury.

Ekran sterowania szyciem - B560

Wszystkie parametry ściegu, jego długość, szerokość, pozycja igły itp są w pełni regulowane i ustawiane za pomocą dotykowego ekranu jak i pokręteł i przycisków. Pełna kontrola nad ściegiem to gwarancja uzyskania zadowalającego rezultatu podczas szycia każdego projektu.

Ekran szycia - BERNINA 560

Wykonywanie dziurki na wymiar guzika jeszcze nigdy nie było tak proste. Wybierając interesujący nas kształt dziurki, programujemy jego długość i mamy możliwość wykonania dowolnej ilości jednakowy dziurek! Mamy możliwość pełnej kontroli nad parametrami naszej dziurki. Możemy dostosować ja do dowolnego guzika.

Dziurka na wymiar guzika - B560

Wbudowane automatyczne nożyczki są świetnym rozwiązaniem umożliwiającym precyzyjne przycięcie nici podczas szycia jak i haftu. Nożyczki uruchamiane są za pomocą przycisku nad igielnicą. Dodatkowo maszyna przed obcięciem nici samoczynnie zabezpiecza ścieg. Szycie wstecz także obsługiwane jest poprzez przycisk na obudowie.

Automatyczne nożyczki

BERNINA 560 została wyposażona także w inne ciekawe rozwiązania i patenty. Między innymi na zwrócenie uwagi zasługuje jasne fluorescencyjne oświetlenie czy też niezależny silnik służący do nawijania nici na szpulkę umożliwiający nieprzerwaną pracę podczas szycia i haftu. Wygodnym rozwiązaniem jest także zastosowanie nawlekacza igły, który zdecydowanie skraca czas potrzebny na przygotowanie hafciarki czy maszyny do szycia do pracy.

Szycie - BERNINA 560

Opcjonalnie podczas szycia możemy oczywiście korzystać z elektronicznego rozrusznika nożnego wyposażonego w funkcję pozycjonowania igły po naciśnięciu piętą. Elektroniczny rozrusznik nożny pozwala na dobranie odpowiedniej prędkość szycia – wolną (przy precyzyjnym wykańczaniu projektu) lub szybką (przy prostych przeszyciach).

Rozrusznik nożny

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA 560 klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

Ulotka_button Porownanie_button Filmy_button Akcesoria_button BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

Facebook