Sterowanie B750

BERNINA 750 QE – Menu kategorii


BERNINA 750 QE – Sterowanie hafciarką

Sterowanie haftem i hafciarką w modelu BERNINA 750 QE


Do sterowania hafciarki służy w głównej mierze kolorowy, dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Jego przekątna 4.3 cala pozwala na precyzyjne sterowanie. Centralnie umieszczenie ekranu sprawia, że mamy łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Obok ekranu umieszczone zostały dwa wielofunkcyjne pokrętła służące do wielu różnych zadań, jak chociażby pozycjonowanie haftu czy też zmiana jego rozmiaru lub obrót.

Panel sterujący - B750


Hafty wczytujemy za pomocą ekranu po wybraniu ich z odpowiedniej kategorii. Mamy możliwość wczytywania haftów z pamięci hafciarki jak i PenDrive USB. Dodatkowo mamy możliwość zapisu do pamięci haftów z PenDrive.

B750 - Wczytywanie haftów

Dzięki centralnie umieszczonemu dotykowemu ekranowi o dużej rozdzielczości, sterowanie haftem jest maksymalnie uproszczone! Z poziomu ekranu możemy pozycjonować nasz haft na tamborku, zmieniać jego wielkość, obracać czy też odbijać lustrzenia. Zmiany te możemy wprowadzać zarówno za pomocą „dotyku” jak i bardziej precyzyjnie za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł. Na ekranie znajdziemy też informację o parametrach jakie zmieniamy (wielkość, kąt, pozycja, itp)

BERNINA 750 - Dotykowy ekran

Za pomocą ekranu w hafciarce B750 możemy także zmieniać tamborek na jakim chcemy wykonywać nasz haft oraz sprawdzać gdzie dany element haftu znajdzie się fizycznie na naszym tamborku (dotykając na dany element, tamborek przesunie się tak, aby wskazać pod igielnicą pozycję naszego „dotknięcia”.

B750 - Wybór tamborka

Na ekranie hafciarki B750 mamy także możliwość sprawdzenia w jakiej kolejności i jakie kolory będą haftowane w wybranym przez nas wzorze haftu. Dodatkowo po wskazaniu danej grupy kolorów, na ekranie zostanie zaznaczona ta część haftu jaka danym kolorem jest haftowana.

B750 - Ekran sterowania haftem

Podczas samego haftowania na ekranie mamy wyświetlone informację odnośnie ilości ściegów które maszyna wykonała oraz ile ściegów ma cały haft. Informacje te widoczne są zarówno dla całego wzoru jak i dla danego koloru. Dodatkowo na ekranie BERNINA 750 widzimy jakie miejsce naszego wzoru jest aktualnie haftowane. Mamy również możliwość haftowania całości wzoru w jednym kolorze, hafciarka nie będzie się wtedy zatrzymywać na zmianę koloru nici, a cały wzór zostanie wyhaftowany w kolorze jaki jest aktualnie nawleczony.

BERNINA 750 - Sterowanie poprzez ekran

W przypadku zerwania nici górnej lub końca nitki w bębenku, zainstalowane czujniki zatrzymają proces haftowania. Za pomocą specjalnej opcji mamy możliwość cofania się o dowolną ilość ściegów jak i przesuwania się do przodu. Opcja ta przydatna jest w momencie gdy chcemy mieć pewność, że miejsce w którym została zerwana nić zostanie na pewno zahaftowane. Opcję tę możemy włączyć także w dowolnym momencie haftu, dlatego też możemy nanieść ewentualne poprawki i ponownie wykonać dany element naszego wzoru.

B750 - Zerwanie nici

Na ekranie możemy tworzyć też napisy z 6 alfabetów jakie wbudowane są w pamięć hafciarki. Tekst możemy obracać i skalować tak jak inne wzory hafciarskie.

BERNINA 750 - Tworzenie napisów

W każdej chwili mamy możliwość korygowania naprężenia nici górnej, tak aby idealnie dostosować je do materiału na jakim haftujemy czy też do nici, którą aktualnie używamy. Precyzyjnie, elektronicznie sterowany naprężacz daje nam gwarancje dobrania idealnego ustawienia.

Regulacja naprężenia B750

Na obudowie znajdziemy też przycisk STAR/STOP rozpoczynający i zatrzymujący haftowanie oraz przyciski cięcia nici czy też automatycznego podnoszenia/opuszczania stopki. Nad przyciskiem START/STOP znajduje się także suwak regulacji prędkości służący do precyzyjnego sterowania prędkością haftu. Wszystkie przyciski umiejscowione są tuż nad igielnicą, dzięki czemu możemy sterować hafciarką bez spuszczania z oka wykonywanego przez nas haftu. Nad igielnicą znajduje się też jasne oświetlenie LED idealnie oświetlające nasze pole pracy.

B750 - Przyciski sterujące

 


Sterowanie funkcjami szycia podczas pracy w trybie maszyny do szycia BERNINA 750 QE


Jako komputerowa wielofunkcyjna maszyna do szycia BERNINA 750 sterowana jest za pomocą ekranu dotykowego oraz wielofunkcyjnych pokręteł, a także kilku przycisków funkcyjnych. Wszystkie elementy systemu sterowania znajdują się zawsze pod ręką i są w intuicyjny sposób opisane.

http://szycie.info.pl/pic/B750/B750_przyciski_sterujace_szycie_m.jpg


Wybór ściegów dokonywany jest za pomocą „kliknięcia-dotknięcia” w dany ścieg na ekranie dotykowym. Ściegi posegregowane są w grupy. Znajdziemy tam ściegi użytkowe, ozdobne, dziurki na guzik, itp. Istnieje również możliwość wybrania numeru ściegu z ekranowej klawiatury.

B750 - Wybór ściegu

Parametry ściegu, jego długość, szerokość, pozycja igły itp są w pełni regulowane i ustawiane za pomocą dotykowego ekranu jak i pokręteł. Pełna kontrola nad ściegiem to gwarancja uzyskania zadowalającego rezultatu podczas szycia każdego projektu. Nasze ustawienia mogą być na trwałe zapisane do pamięci maszyny, aby swój ulubiony ścieg był zawsze dostępny.

BERNINA 750 - Pełna kontrola ściegu

Ściegi możemy dowolnie edytować także za pomocą „kliknięcia” w dana funkcję. Możemy odbijać lustrzenia, wydłużać ściegi dekoracyjne, zmieniać pozycję igły, ustawiać balans ściegu itp. Wszystkie wprowadzone zmiany widoczne są w formie graficznej na podglądzie naszego ściegu. Maszyna podpowiada także jaką stopką użyć, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Przycisk „clr” pozwala na powrócenie do ustawień fabrycznych naszego ściegu.

Rozbudowane funkcje szycia - BERNINA 750

Dziurkę na wymiar guzika w modelu BERNINA 750 wykonamy bardzo szybko i precyzyjnie, ponieważ wystarczy tylko wybrać rodzaj dziurki, jej długość i gotowe. Maszyna automatycznie wykona dziurkę lub serię identycznych dziurek. Dodatkowo możemy regulować szerokość naszej dziurki lub dostosować jej balans do nawet najbardziej wymagającego materiału.

Dziurka na wymiar guzika

Wbudowane automatyczne nożyczki są świetny rozwiązaniem umożliwiającym precyzyjne przycięcie nici podczas szycia jak i haftu. Nożyczki uruchamiane są za pomocą przycisku nad igielnicą. Dodatkowo maszyna przed obcięciem nici samoczynnie zabezpiecza ścieg. W przypadku haftu mamy możliwość korzystania z automatycznego cięcia nici podczas zmiany koloru czy też podczas długich „przeskoków” pomiędzy ściegami. Szycie wstecz także obsługiwane jest za pomocą przycisku na obudowie. W modelu BERNINA 750 mamy także możliwość automatycznego opuszczania i podnoszenia stopki !!

B750 - Przyciski na obudowie

W maszynie do szycia BERNINA 750 zastosowano nowoczesną, zintegrowaną stopkę do górnego transportu BERNINA Dual Feed. Stopka ułatwia nam szycie grubych materiałów czy też kilkukrotnie złożonych kawałków tkaniny. Stopkę opuszczamy jednym ruchem ręki i chowamy w ten sam sposób. Dzięki temu mamy zawsze pod ręką możliwość włączenia podwójnego transportu (ząbki + krocząca stopka).

BERNINA Dual Feed

BERNINA 750 została wyposażona także w inne ciekawe rozwiązania i patenty. Między innymi na zwrócenie uwagi zasługuje jasne LEDowe oświetlenie, które znajduje się centralnie nad igielnicą nie zostawiając żadnego cienia pod stopką. Świetnym rozwiązaniem jest także niezależny silnik służący do nawijania nici na szpulkę umożliwiający nieprzerwaną pracę podczas szycia i haftu. Wygodnym patentem jest także zastosowanie nawlekacza igły, który zdecydowanie skraca czas potrzebny na przygotowanie hafciarki czy maszyny do szycia do pracy.

BERNINA BSR - B750

Opcjonalnie podczas szycia możemy oczywiście korzystać z elektronicznego rozrusznika nożnego wyposażonego w funkcję pozycjonowania igły po naciśnięciu piętą. Elektroniczny rozrusznik nożny pozwala na dobranie odpowiedniej prędkość szycia – wolną (przy precyzyjnym wykańczaniu projektu) lub szybką (przy prostych przeszyciach).

Rozrusznik nożny

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA 750 klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

Ulotka_button Porownanie_button Filmy i multimiedia Akcesoria Aurora 430 BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

Facebook