Funkcje haftu B580

BERNINA 580 – Menu kategorii


BERNINA 580 – Funkcje i możliwości hafciarki
BERNINA 580 - Komputerowa, przemysłowa maszyna do haftu

Maszyna hafciarska BERNINA 580 daje nam dostęp do rozbudowanych możliwości i technologii w połączeniu z intuicyjną i łatwą obsługą. Wzmocniona, metalowa konstrukcja zaprojektowana do użytku na potrzeby działalności gospodarczej sprawdza się w produkcji, usługach i rzemiośle oraz twórczości artystycznej. Hafciarka rewelacyjnie nadaje się np. do produkcji naszywek czy też do bardzo popularnego haftu na ręcznikach i pościeli. Znajdzie także zastosowanie w branży reklamowej jako hafciarka do haftu na odzieży (loga producentów, znaki firmowe, napisy reklamowe itp). Wszechstronna hafciarka idealna dla każdego, kto zamierza zarobkowo wykonywać hafty w dowolnej branży hafciarskiej.

BERNINA B580 – Najważniejsze funkcje haftu:

Haft komputerowy - Hafciarki BERNINA

BERNINA B580 – Funkcje i parametry

 • rozmiary dostępnych tamborków (mm):
  – 400×150
  – 255×145
  – 130×100
  – 72×50

 • odczyt nowych haftów z PenDrive USB

 • automatyczne cięcie nici pomiędzy przeskokami

 • możliwość stosowania tamborka do czapek

 • wielofunkcyjne pokrętła i dotykowy ekran

 • mocne i jasne oświetlenie LED

 • wbudowany czujnik nici dolnej i górnej

 • możliwość haftu na wolnym ramieniu

 • precyzyjna regulacja prędkości haftu

B580 - Mega Hafty

BERNINA 580 – Wzmocniona konstrukcja „Heavy Duty”

BERNINA 580 - Metalowe podzespoły

Wzmocniona konstrukcja Heavy Duty, najlepsze komponenty użyte do budowy, nowoczesne rozwiązania i tradycyjna szwajcarska jakość wykonania – to wszystko sprawia, że hafciarki BERNINA pracują nieprzerwanie od wielu lat w studiach hafciarskich, agencjach reklamowych, zakładach krawieckich i produkcyjnych oraz warsztatach rękodzielniczych, rzemieślniczych, artystycznych.
Wysoka prędkość zarówno podczas haftowania jak i szycia w połączeniu z wzorcową kulturą pracy i najwyższą jakością ściegu – to może zapewnić jedynie Maszyna Haftująca BERNINA.

BERNINA 560 – Nowoczesność na każdym kroku
Chwytacz rotacyjny III generacji BERNINA

Metalowy chwytacz rotacyjny BERNINA, pozwala zakładać szpulkę do bębenka bez zdejmowania tamborka. Jest to bardzo przydatne podczas długiego haftowania, ponieważ nie trzeba rozpinać tamborka z materiałem. Wbudowany czujnik dolnej nici, sygnalizuje potrzebę wymiany szpulki z dolną nicią.

Specjalny system opcjonalnych adapterów, pozwala na haft na wolnym ramieniu, na tamborku dowolnego rozmiaru. W praktyce oznacza to, że podczas haftowania koszulki lub bluzy, znika problem przeszkadzających „pleców”. Niepotrzebna część materiału, swobodnie przesuwa się pod ramieniem hafciarki.

Cylindryczny haft (rękawy, nogawki, koszulki, bluzy, wąskie ubrania dziecięce) jeszcze nigdy nie był tak łatwy.


Adaptery do haftu na wolnym ramieniu

BERNINA 560 - MEGA Tamborek 400x150mm

 

Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek MEGA zyskał duże uznanie wśród klientów. Jego pole haftu 40×15 cm sprawia, że za jego pomocą możemy ozdabiać nie tylko obrusy, ale także jeansy, suknie, żakiety, zasłony i wiele innych dużych przedmiotów.

Dostępny opcjonalny tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu. Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny tymczasowy klej w spreju.

Haft na czapkach - B580 Haft na czapkach - BERNINA


Sterowanie hafciarką BERNINA 580 odbywa się poprzez dotykowy, kolorowy ekran oraz wielofunkcyjne pokrętła i przyciski. Dzięki temu obsługa hafciarki jest maksymalnie uproszczona i intuicyjna. Wielofunkcyjne pokrętła dodatkowo ułatwiają precyzyjne wprowadzanie parametrów i kontrolę nad haftem. Wbudowane menu pomocy dodatkowo ułatwia nam obsługę. Informacje pojawiające się na ekranie krok po kroku prowadzą nas przez proces haftowania.

B580 - Ekran

Z poziomu ekranu możemy edytować nasze hafty zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku. Hafciarka podpowiada nam o ilości ściegów jakie pozostały do końca wzoru, ilości kolorów, postępie pracy czy tez czasu do końca haftu. Wszystko na przejrzystym, kolorowym ekranie o dużej rozdzielczości.

BERNINA 580 - Ekran dotykowy

Możliwość wprowadzania ustawień bezpośrednio z poziomu ekranu oraz za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł sprawia, że możemy bardzo precyzyjnie dostosować wielkość haftu do naszych potrzeb. Dodatkowo mamy możliwość wyboru odpowiedniego tamborka, oraz funkcję sprawdzenia obrysu, tak aby nasz haft znalazł się idealnie tam gdzie zaplanowaliśmy.

BERNINA B580 - Sterowanie poprzez ekran dotykowy

Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy. Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.

BERNINA 580 - Ekran dotykowy

Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici. Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki. Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu.

B580 - Sterowanie haftem

BERNINA 580 w swoich zaawansowanych funkcjach haftu umożliwia z poziomy hafciarki zmianę parametrów wybranego elementu haftu! Za pomocą ekranu i pokręteł możemy wprowadzić zmiany i dostosować nasz wzór hafciarski do danego materiału. Opcja ta pozwala na takie ustawienie parametrów, aby haft wyglądał idealnie na każdym, nawet najbardziej wymagającym materiale.

BERNINA 580 - Funkcja regulacji ściegu hafciarskiego

Za pomocą dotykowego ekranu możemy także dodawać i łączyć ze sobą kilka wzorów hafciarskich i dodawać napisy do haftu. Każdy z wzorów może być osobno edytowany. Łącząc wzory z napisami możemy w prosty sposób tworzyć unikatowe hafty, np wprowadzając imiona i datę do motywu religijnego tworząc unikatową, spersonalizowaną szatkę do chrztu.

BERNINA 580 - Łączenie haftów

Wbudowana funkcja WordArt pozwala na tworzenie napisów, które możne dowolnie wyginać i skalować, tworząc ciekawe wzory i nie banalne ozdoby. Wybór aż 7 różnych krojów pisma sprawia, że nasza kreatywność jest niczym nieograniczona !! Teksty wprowadzamy z ekranowej klawiatury „dotykając” kolejne literki. Do dyspozycji mamy wielkie i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne.

BERNINA B580 - Tworzenie napisów

BERNINA 580 posiada w swojej pamięci wbudowane 100 pięknych wzorów hafciarskich oraz 7 alfabetów. Dzięki portowi USB mamy możliwość wczytywania wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!

B 580 - Wbudowane hafty
BERNINA 560 - Złącze USB

Możliwość wczytywania haftów poprzez PenDrive USB pozwala nam na wykonanie każdego zlecenia. Zaprojektowane w programie do projektowania haftów wzory możemy bez trudu przenieść do hafciarki w wygodny i szybki sposób.


Proste w obsłudze, posiadające polską instrukcję obsługi zaawansowane programy do projektowania haftu Bernina-Wilcom Embroidery Software 7 są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego. Programy w zależności od poziomu oferują szeroki wachlarz funkcji, które z pewnością znajdą zastosowanie przy wykonywaniu nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Programy do haftu Bernina-Wilcom współpracują z oprogramowaniem do tworzenia i edycji grafiki wektorowej Corel DRAW.

Bernina-Wilcom Embroidery Software 7

Do hafciarek firmy BERNINA zalecane jest stosowanie nici hafciarskich Isacord 40 grupy AMANN nici te polecane są ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także idealne układanie się na materiale i bardzo bogatą paletę barw. U naszego autoryzowanego partnera w Sklepie Internetowym GLOBAR.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w sklepie znajdą Państwo także flizeliny, hydrofolie, materiał naszywkowy, termofolie oraz inne dodatki niezbędne do haftu.

Nici do haftu ISACORD Nici Hafciarskie ISACORD 40 - AMANN

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA 580 klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

Ulotka_button Porownanie_button Filmy_button Akcesoria_button BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

   

 

Facebook