Sterowanie B580

BERNINA 580 – Menu kategorii


BERNINA 580 – Sterowanie i obsługa hafciarki

BERNINA B580 – Sterowanie hafciarką:

Do sterowania haftem i hafciarką służy dotykowy, kolorowy ekran, Dodatkowo do precyzyjnego ustawiania służą dwa wielofunkcyjne pokrętła. Takie połączenie możliwość wprowadzania zmian i dokonywania ustawień sprawiają, że hafciarka jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze, a wszelkie regulacje bardzo precyzyjne. Przycisk Start/Stop oraz suwak regulacji prędkości ułatwiają rozpoczęcie oraz pełne kontrolowanie haftowania.  

BERNINA 580 Sterowanie


Dzięki centralnie umieszczonemu dotykowemu ekranowi o dużej rozdzielczości, sterowanie haftem jest maksymalnie uproszczone! Wysokiej rozdzielczości ekran daje nam możliwość pozycjonowania naszego haftu, umiejscowienia go na tamborku czy sprawdzenia obrysu, tak aby haft znalazł się dokładnie w tym miejscu w jakim powinien. Mamy możliwość dostosowania wielkości haftu do wybranego przez nas tamborka. Na wyświetlaczu mamy także możliwość podglądu haftu wraz z pomocniczymi liniami czy też sprawdzenia gdzie dana część haftu znajdzie się fizycznie na tamborku.

BERNINA B580 - Sterowanie poprzez ekran dotykowy

Z poziomu ekranu mamy także możliwość edycji haftu. Możemy zmieniać wielkość, obracać haft, odbijać lustrzenie itp. Wyświetlacz informuje nas także o wielkości naszego wzoru (w milimetrach) oraz szacowanym czasie do haftu.

BERNINA 580 - Ekran dotykowy

Dodatkowo ekran informuje nas o kolorach jakie powinniśmy użyć do wykonania haftu oraz o czasie w jakim dany kolor będzie haftowany. Widoczna jest także informacja dotycząca kolejności haftowania poszczególnych elementów, które dodatkowo widoczne są w formie graficznej na podglądzie haftu.

BERNINA 580 - Sterowanie haftem

Podczas samego haftowania na ekranie mamy wyświetlone informację odnośnie ilości ściegów które maszyna wykonała oraz ile ściegów ma cały haft. Informacje te widoczne są zarówno dla całego wzoru jak i dla danego koloru. Dodatkowo na ekranie widzimy jakie miejsce naszego wzoru jest aktualnie haftowane. Mamy również możliwość haftowania całości wzoru w jednym kolorze, hafciarka nie będzie się wtedy zatrzymywać na zmianę koloru nici, a cały wzór zostanie wyhaftowany w kolorze jaki jest aktualnie nawleczony.

B580 - Ekran

W każdej chwili mamy możliwość korygowania naprężenia nici górnej, tak aby idealnie dostosować je do materiału na jakim haftujemy czy też do nici, którą aktualnie używamy. Precyzyjnie, elektronicznie sterowany naprężacz daje nam gwarancje dobrania idealnego ustawienia.

BERNINA 580 - Ekran dotykowy

W przypadku zerwania nici górnej lub końca nitki w bębenku, zainstalowane czujniki zatrzymają proces haftowania. Za pomocą specjalnej opcji mamy możliwość cofania się o dowolną ilość ściegów jak i przesuwania się do przodu. Opcja ta przydatna jest w momencie gdy chcemy mieć pewność, że miejsce w którym została zerwana nić zostanie na pewno zahaftowane. Opcję tę możemy włączyć w dowolnym momencie haftu, dlatego też możemy nanieść ewentualne poprawki i ponownie wykonać dany element naszego wzoru.

B580 - Sterowanie haftem

Z poziomu ekranu naszej hafciarki możemy także tworzyć i edytować napisy. Do wybory mamy aż 7 krojów czcionki oraz funkcje edycji napisów tzw. WordArt. Dodatkowo na ekranie możemy łączyć ze sobą hafty oraz dodawać do wzorów hafciarskich napisy.

BERNINA B580 - Tworzenie napisów


tytul2]BERNINA B580 – Sterowanie funkcjami szycia:[/tytul2]

Jako wielofunkcyjna maszyna do szycia BERNINA 580 także sterowana jest w głównej mierze z poziomu dotykowego ekranu i wielofunkcyjnych pokręteł oraz kilku przycisków na obudowie. Mamy możliwość szycia zarówno poprzez przycisk Start/Stop i suwak regulacji prędkości jak i również możemy szyć za pomocą rozrusznika nożnego z funkcją pozycjonowania igły.

B580 - Sterowanie szyciem


Wybór ściegów dokonywany jest za pomocą „kliknięcia” w dany ścieg na ekranie dotykowym. Ściegi posegregowane są w grupy. Znajdziemy tam ściegi użytkowe, ozdobne, dziurki na guzik, itp. Istnieje również możliwość wybrania numeru ściegu z ekranowej klawiatury.

Ekran sterowania szyciem - B580

Wszystkie parametry ściegu, jego długość, szerokość, pozycja igły itp są w pełni regulowane i ustawiane za pomocą dotykowego ekranu jak i pokręteł i przycisków. Pełna kontrola nad ściegiem to gwarancja uzyskania zadowalającego rezultatu podczas szycia każdego projektu.

Dziurka na wymiar guzika - B580

Wbudowane automatyczne nożyczki są świetny rozwiązaniem umożliwiającym precyzyjne przycięcie nici podczas szycia jak i haftu. Nożyczki uruchamiane są za pomocą przycisku nad igielnicą. Dodatkowo maszyna przed obcięciem nici samoczynnie zabezpiecza ścieg. W przypadku haftu mamy możliwość korzystania z automatycznego cięcia nici podczas zmiany koloru czy też podczas długich „przeskoków” pomiędzy ściegami. Szycie wstecz także obsługiwane jest za pomocą przycisku na obudowie.

Automatyczne nożyczki

BERNINA 580 została wyposażona także w inne ciekawe rozwiązania i patenty. Między innymi na zwrócenie uwagi zasługuje jasne fluorescencyjne oświetlenie czy też niezależny silnik służący do nawijania nici na szpulkę umożliwiający nieprzerwaną pracę podczas szycia i haftu. Wygodnym rozwiązaniem jest także zastosowanie nawlekacza igły, który zdecydowanie skraca czas potrzebny na przygotowanie hafciarki czy maszyny do szycia do pracy.

 Szycie - BERNINA 580

Opcjonalnie podczas szycia możemy oczywiście korzystać z elektronicznego rozrusznika nożnego wyposażonego w funkcję pozycjonowania igły po naciśnięciu piętą. Elektroniczny rozrusznik nożny pozwala na dobranie odpowiedniej prędkość szycia – wolną (przy precyzyjnym wykańczaniu projektu) lub szybką (przy prostych przeszyciach).

 Rozrusznik nożny


Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA 580 klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

Ulotka_button Porownanie_button Filmy_button Akcesoria_button BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

Facebook