Funkcje haftu B780

BERNINA 780 – Menu kategorii


BERNINA 780 – Funkcje i możliwości hafciarki
BERNINA 780 - Hafciarka dla firm

BERNINA 780 na sowim pokładzie posiada najnowsze rozwiązania oraz do maksimum rozbudowane funkcje haftu. Na ekranie hafciarki możemy dowolnie edytować nasz haft, łączyć wzory, dodawać napisy, korzystać z funkcji WordArt oraz dostosowywać nasz haft do materiału na jakim aktualnie haftujemy. Hafciarka wyposażona jest także w precyzyjne automatyczne nożyczki czy też precyzyjne czujniki górnej i dolnej nici. Hafciarka B780 łączy w sobie prawdziwą szwajcarską jakość i solidność z nowoczesnością i wszystkimi dotychczasowymi zdobyczami techniki w dziedzinie haftu komputerowego.

Maszyna do haftu BERNINA 790 została wyposażona w mnóstwo innowacyjnych i unikatowych systemów, funkcji oraz możliwości

 • pole haftu 40x21cm

 • przemysłowa prędkości haftowania 1000 ściegów na minutę !

 • nowy, przemysłowy chwytacz rotacyjny 9 generacji

 • inteligentny system kontroli naprężenia nici

 • szpulka o zwiększonej, aż o 80% pojemności

 • wbudowane precyzyjne automatyczne nożyczki

 • dotykowy, kolorowy ekran sterujący o przekątnej 7″

 • zaawansowane funkcje edycji haftu

 • tworzenie „nieskończonych” haftów

 • precyzyjny czujnik zerwania nici górnej

 • czujnik końca nici w bębenku

 • współpraca z programami do haftu BERNINA Embroidery Software

 • współpraca z CutWork, PaintWork, CrystalWork

Metalowe podzespoły - Linia 7

BERNINA 9 HOOK - nowy przemysłowy chwytacz

Metalowy chwytacz rotacyjny BERNINA 9 hook, pozwala zakładać szpulkę do bębenka bez zdejmowania tamborka. Jest to bardzo przydatne podczas długiego haftowania, ponieważ nie trzeba rozpinać tamborka z materiałem. Bębenek o powiększonej pojemności, aż o 80% w stosunku do tradycyjnych bębenków pozwala na dłuższe haftowanie bez konieczności zmiany nici w bębenku.

Wbudowany czujnik dolnej nici, sygnalizuje potrzebę wymiany szpulki z dolną nicią.


B780 - Ekran haftu

Do sterowania hafciarką BERNINA 780 służy duży, kolorowy dotykowy ekran oraz wielofunkcyjne pokrętła i przyciski. Ekran jest naprawdę ogromny, dzięki temu na ekranie hafciarki możemy dowolnie edytować i projektować nasze hafty korzystając z rozbudowanych możliwości programu do haftu wbudowanego w maszynę.

BERNINA 780 - Edycja haftu

Z poziomu ekranu możemy edytować nasze hafty zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku. Na ekranie możemy też duplikować wzory, łączyć je, dodawać napis do naszego haftu czy też dostosowywać projekt haftu do materiału na jakim haftujemy.

BERNINA 780 - Tworzenie napisów

Na ekranie możemy tworzyć także napisy korzystając z 8 czcionek alfabetu. Funkcja WordArt pozwala na „wyginanie” naszego napisu w dowolnych kierunkach. Hafciarka dzięki funkcji tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie świetnie nadaje się do wykorzystania na stoisku z usługowym gdzie usługowo możemy wykonywać napisy na ręcznikach, szlafrokach kocykach czy innych przedmiotach gdzie klient może zamówić haft „od ręki” i otrzymać w ciągu kilku minut przedmiot ozdobiony np. jego imieniem.

B780 - Łączenie haftów

W modelu hafciarki dla firm BERNINA 780 mamy także możliwość haftowania ściegów maszynowych. Każdy z ponad tysiąca ściegów jest możliwy do wyhaftowania. Ściegi tez możemy dodawać do istniejących haftów lub haftować je osobno. Ściegi dodajemy do naszego projektu tak jak haftu i możemy je dowolnie modyfikować.

B780 - Hafty na wielu tamborkach

Z poziomu ekranu możemy także wykonywać nieskończone hafty!! Specjalna funkcja umożliwia nam tworzyć wzory hafciarskie, które możemy wykonywać w nieskończoność, tzn. haftować je przepinając materiał w tamborku, tym samym haftować jeden wzór na „kilometrach” tkaniny. Specjalne znaczniki, które ustawiamy, pozwalają na upięcie materiału w jednej linii tak, aby nasz haft wyglądał jakby cały wyszedł z hafciarki w jednym cyklu haftu.

B780 - Pole haftu, tamborki

Mamy także możliwość sprawdzenia obrysu naszego haftu tak by widzieć gdzie fizycznie znajduje się na materiale upiętym w tamborku. Dodatkowo hafciarka obrazuje nam podgląd naszego haftu na wybranym tamborku, a w przypadku gdy wzór jest zbyt duży na wybrany tamborek, hafciarka odpowiednio nam to komunikuje.

B780 - Pole haftu, tamborki

Hafciarka ma możliwość korzystania aż z 5 tamborków płaskich i 1 tamborka do czapek. Hafciarka posiada wbudowane tzw. wolne ramię, dlatego też możemy haftować na rękawkach, nogawkach czy też wąskiej odzieży niemowlęcej.

Do dyspozycji mamy następujące pola haftu (tamborki):

 • 40x21cm

 • 40x15cm

 • 25.5×14.5cm – na wyposażeniu

 • 13x10cm – na wyposażeniu

 • 7.2x5cm – na wyposażeniu

B780 - Podgląd kolorów

Na ekranie widzimy także sekwencję kolorów w jakiej wykonywany będzie haft. Mamy możliwość zmiany kolorów. Podgląd pozwala na przygotowanie odpowiednich nici lub wizualizację, który element będzie haftowany w danym kolorze. Kolory możemy dowolnie zmieniać.

Naprężenie nici - B780

Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy. Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.

Automatyczne nożyczki - B780

Wbudowane automatyczne nożyczki umożliwiają precyzyjne cięcie nici zarówno przy zmianie koloru jak i podczas długich przeskoków pomiędzy ściegami w tym samym kolorze. Cięcie możemy włączyć i wyłączyć za pomocą przycisku na ekranie.

B780 - Zerwanie nici

Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici. Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki. Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu, a wszystko jak zawsze na ekranie dotykowym lub poprzez wielofunkcyjne pokrętła.

Wybór ściegów - BERNINA 780

BERNINA 780 wyposażona jest w pamięć gdzie znajduje się wbudowane 130 pięknych wzorów hafciarskich oraz 8 alfabetów hafciarskich. Dzięki gniazdku USB mamy możliwość wczytywania dodatkowych wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!


Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek JUMBO to prawdziwy „olbrzym”. Jego pole haftu wynoszące 40x21cm jest imponujące. Za jego pomocą bez trudu wyhaftujemy ozdobne wzory na obrusach, serwetach, zasłonach itp. Dodatkowo na tak ogromnej ramce tamborka możemy wykonać serię kilku lub kilkunastu naszywek podczas jednej sesji haftu. Pozawala to zaoszczędzić czas kilkukrotnego upięcia materiału w mniejszych tamborkach. Dodatkowo tamborek JUMBO posiada bardzo precyzyjną i skuteczną regulację napięcia materiału w tamborku za pomocą dużej śruby – pokrętła.

Tamborek JUMBO 40x21cm

Dostępny opcjonalny tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu. Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny tymczasowy klej w spreju.

Haft na czapkach - B780 Haft na czapkach - BERNINA

Oferujące mnogość zaawansowanych funkcji i zachowując przy tym prosty, intuicyjny interfejs, posiadające polską instrukcję obsługi programy do projektowania haftuBERNINA-WILCOM Editor Plus lubDesigner Plus są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego.

Bernina-Wilcom Embroidery Software 7

Do hafciarek firmy BERNINA zalecane jest stosowanie nici hafciarskich Isacord 40 grupy AMANN nici te polecane są ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także idealne układanie się na materiale i bardzo bogatą paletę barw. U naszego autoryzowanego partnera w Sklepie Internetowym GLOBAR.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w sklepie znajdą Państwo takżeflizeliny, hydrofolie, materiał naszywkowy, termofolie oraz inne dodatki niezbędne do haftu.

Nici do haftu ISACORD Nici Hafciarskie ISACORD 40 - AMANN

Nici hafciarskie AMANN - Isacord

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA 780 klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

Ulotka_button Porownanie_button Filmy i multimiedia Akcesoria Aurora 430 BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

Facebook