Aktualizacje

 

Aktualizacje

 

Na stronie tej stronie zamieszczane są bezpłatne, możliwe do pobrania i samodzielnej instalacji, aktualizacje programów sterujących hafciarek BERNINA-WILCOM oraz dodatki do programów Artlink oraz ART Design.


 

Sterownik dla
Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1
do klucza HASP, zabezpieczającego programy do haftów BERNINA ver. 6.0.

BEZWZGLĘDNIE przed zainstalowaniem oprogramowania, należy zainstalować klucz USB, który stanowi zabezpieczenie do programu. Aby zainstalować klucz, należy pobrać i zainstalować plik, który został zamieszczony poniżej.

Uwaga programów w wersji 5.0 i starszych NIE MOŻNA zainstalować
w systemie Windows 8 i nowszym,
poniższe informacje dotyczą wyłącznie wersji 6.0

Oprogramowanie Editor Plus oraz Designer Plus, zostało zaprojektowane jako kompatybilne z systemem operacyjnym Windows XP. Jednakże można z niego korzystać również na komputerach z zainstalowanym nowszym systemem operacyjnym. Pragniemy również zwrócić uwagę, że każdy z komputerów posiada inną konfigurację sprzętową oraz oprogramowania, dlatego mogą zaistnieć inne przeszkody, które nie zostały uwzględnione w powyższej informacji.


 

Darmowy program do haftu- konwerter haftów BERNINA ART Link v7

Program BERNINA ART Link umożliwia konwertowanie dowolnego pliku hafciarskiego i przesłanie go do hafciarek BERNINA za pomocą Kabla USB lub zapisanie haftu na PenDrivbe USB. Program umożliwia także prostą edycję haftów. Program działa pod wszystkimi systemami operacyjnymi WINDOWS od XP w górę.

Zachęcamy także do pobrania Service Packa dla programu BERNINA ARTLink 7


 

Service Pack 2 do programów
BERNINA-WILCOM Editor Plus oraz Designer Plus 6.0

Zachęcamy do zainstalowania tej poprawki każdemu posiadaczowi programów wersji 6.0. Poprawka usprawnia system obrazowania kolejności haftowania elementów oraz skraca czas otwierania się programu. Instalacja ułatwia również komunikację komputera z hafciarkami Aurora w systemach operacyjnych Windows Vista, Windows 7 oraz Windows 8

Uwaga plik do pobrania ma wielkość 208 MB.
Prosimy upewnić się, że podczas pobierania, łącze zachowa stabilność połączenia.


 

Dodatek do programów BERNINA-WILCOM Editor Plus oraz Designer Plus 5.0
Program EConPC ver 3.1

Zachęcamy do zainstalowania tej poprawki każdemu posiadaczowi programów wersji 5.0. Poprawka ułatwia komunikację komputera z hafciarkami serii Aurora, w systemach operacyjnych Windows Vista oraz Windows 7.


 

Service Pack 2 do programów
BERNINA-WILCOM Editor Plus oraz Designer Plus 5.0

Zachęcamy do zainstalowania tej poprawki każdemu posiadaczowi programów wersji 5.0. Poprawka usprawnia system obrazowania kolejności haftowania elementów oraz skraca czas otwierania się programu. Instalacja ułatwia również komunikację komputera z hafciarkami Aurora w systemach operacyjnych Windows Vista oraz Windows 7.

Uwaga plik do pobrania ma wielkość 75 MB.
Prosimy upewnić się, że podczas pobierania, łącze zachowa stabilność połączenia.


 

Sterownik dla Windows 8
do klucza HASP,
zabezpieczającego programy do haftów BERNINA-WILCOM ver. 6.0.

BEZWZGLĘDNIE przed zainstalowaniem oprogramowania, należy zainstalować klucz USB, który stanowi zabezpieczenie do programu. Aby zainstalować klucz, należy pobrać i zainstalować plik, który został zamieszczony poniżej.

Uwaga programów w wersji 4.0 i starszych NIE MOŻNA zainstalować
w systemie Windows 7 i nowszych wersjach,
poniższe informacje dotyczą wyłącznie wersji 5.0

Oprogramowanie Editor Lite, Editor Plus oraz Designer Plus, zostało zaprojektowane jako kompatybilne z systemem operacyjnym Windows XP. Jednakże można z niego korzystać również na komputerach z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows VISTA. Pragniemy również zwrócić uwagę, że każdy z komputerów posiada inną konfigurację sprzętową oraz oprogramowania, dlatego mogą zaistnieć inne przeszkody, które nie zostały uwzględnione w powyższej informacji.


 

Sterownik dla Windows 7
do niebieskiego i zielonego klucza HASP,
zabezpieczającego programy do haftów BERNINA-WILCOM ver. 5.0.

BEZWZGLĘDNIE przed zainstalowaniem oprogramowania, należy zainstalować klucz USB, który stanowi zabezpieczenie do programu (klucz jest w kolorze zielonym lub niebieskim). Aby zainstalować klucz, należy pobrać i zainstalować plik, który został zamieszczony poniżej.

Uwaga programów w wersji 4.0 i starszych NIE MOŻNA zainstalować
w systemie Windows 7 i nowszych wersjach,
poniższe informacje dotyczą wyłącznie wersji 5.0

Oprogramowanie Editor Lite, Editor Plus oraz Designer Plus, zostało zaprojektowane jako kompatybilne z systemem operacyjnym Windows XP. Jednakże można z niego korzystać również na komputerach z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows VISTA.

Pragniemy również zwrócić uwagę, że każdy z komputerów posiada inną konfigurację sprzętową oraz oprogramowania, dlatego mogą zaistnieć inne przeszkody, które nie zostały uwzględnione w powyższej informacji.


 

Sterowniki i porady dla użytkowników
posiadających system operacyjne
Windows VISTA

Uwaga programów w wersji 4.0 NIE MOŻNA zainstalować w systemie VISTA i nowszych wersjach,
poniższe informacje dotyczą wyłącznie wersji 5.0

Oprogramowanie Editor Lite, Editor Plus oraz Designer Plus, zostało zaprojektowane jako kompatybilne z systemem operacyjnym Windows XP. Jednakże można z niego korzystać również na komputerach z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows VISTA. W tym celu należy bezwzględnie przestrzegać poniższych wskazówek.

Oprogramowanie BERNINA-WILCOM można standardowo zainstalować w systemie VISTA 32-bitowych. Dla systemów 64-bitowych instalacja jest również możliwa, w przypadku kłopotów z instalacją, prosimy o kontakt telefoniczny.

Pragniemy również zwrócić uwagę, że każdy z komputerów posiada inną konfigurację sprzętową oraz oprogramowania, dlatego mogą zaistnieć inne przeszkody, które nie zostały uwzględnione w poniższej informacji.

1. BEZWZGLĘDNIE przed zainstalowaniem oprogramowania, należy zainstalować klucz USB, który stanowi zabezpieczenie do programu (w kolorze zielonym lub niebieskim). Aby zainstalować klucz, należy pobrać i zainstalować plik, który został zamieszczony poniżej.

Jeżeli pracujemy w systemie Windows Vista 64-bit należy po zainstalowaniu klucza,
zainstalować dodatkowy sterownik portu USB, zamieszczony poniżej.

Następnie prosimy pobrać i zainstalować Service Pack 2 oraz EConPC ver 3.0.
Pliki instalacyjne znajdują się powyżej.

Uwaga: Pracując w systemie Vista na starszych komputerach, może występować efekt spowolnienia animacji wyświetlanych w EConPC. Zaleca się minimalnie 1GB pamięci RAM, zalecana ilość pamięci RAM dla systemu VISTA wynosi 2GB.


 

Najnowsza wersja instalacyjna dla Magic Box oraz Mini Magic Box

Wersja została wzbogacona o najnowsze modele hafciarek. Instalacja jest zalecana dla posiadaczy hafciarek BERNINA-WILCOM DECO-330.


 

Sterownik dla Windows XP
do niebieskiego i zielonego klucza HASP,
zabezpieczającego programy do haftów BERNINA-WILCOM.

Po zainstalowaniu programu BERNINA-WILCOM oraz zrestartowaniu komputera, otrzymamy komunikat, że należy włożyć klucz zabezpieczający do portu USB w celu weryfikacji.
(UWAGA – nie wkładać klucza podczas instalacji, lecz po zrestartowaniu komputera !).

W niektórych przypadkach komputer zgłosi brak sterownika klucza zabezpieczającego o nazwie „aksusb.sys”. Najczęściej problem ten występuje w notebook’ach, gdzie standardową instalacją Windows XP jest tzw. instalacja „minimalna” nie zawierająca wszystkich sterowników.
Aby rozwiązać ten problem należy dokonać uzupełnienia sterowników systemu Windows XP o sterownik „Alladyn Key” (czyli plik : aksusb.sys).

W takim przypadku proszę pobrać i rozpakować na dysku komputera plik zamieszczony poniżej. W nim znajduje się instrukcja instalacji.


 

Aktualizacja oprogramowania do Deco 330 – wersja 1.1

Jeżeli po włączeniu Twojej Deco 330, pojawia się komunikat, że oprogramowanie hafciarki ma symbol 1.0 należy pobrać i zainstalować poniższą aktualizację. Nowy program sterujący pozwala między innymi obsługiwać hafciarkę w języku polskim.

Aby poprawnie zainstalować oprogramowanie należy:

  1. Pobrać plik instalacyjny.

  2. Rozpakować plik za pomocą programu WinZip lub innego pakera Zip.

  3. Przegrać rozpakowane pliki na kartę pamięci BERNINA-WILCOM (za pomocą nagrywarki BERNINA-WILCOM lub portu PCIMCI w notebooku).

  4. Wsunąć kartę do portu hafciarki.

  5. Włączyć hafciarkę.

  6. Po kilku sekundach pojawi się informacja na ekranie hafciarki, że należy nacisnąć przycisk Start/Stop. Naciśnij przycisk Start/Stop.

  7. Po około trzech minutach aktualizacja oprogramowania zostanie zakończona.

  8. Po zakończeniu aktualizacji należy wyłączyć hafciarkę, wyjąć kartę i uruchomić hafciarkę ponownie. Za pomocą wskazówek zawartych w instrukcji obsługi, zmień język hafciarki na polski.

  9. Usuń pliki instalacyjne z karty pamięci BERNINA-WILCOM.

  10. Aktualizacja została pomyślnie zakończona.


Facebook