Funkcje haftu B750

BERNINA 750 QE – Menu kategorii


BERNINA 750 QE – Funkcje i możliwości hafciarki

B750 - Haftowanie

BERNINA 750 pod swoją obudową kryje prawdziwie najnowocześniejsze zdobycze techniki w dziedzinie haftu komputerowego, a wszystko oparte na solidnych metalowych podzespołach. Przeznaczona do profesjonalnego użytku hafciarka na swoim pokładzie ma wszystko czego potrzebujemy by wykonać skomplikowany haft na najbardziej wymagającym materiale. Zastosowane patenty i rozwiązania pozwalają studiu hafciarskiemu wyposażonemu w model B750 na przyjmowanie każdego zlecenia, którego wykonanie nie byłoby możliwe na innych tego typu automatach hafciarskich. Nowoczesność, innowacyjność, intuicyjność w najlepszym wydaniu! Szwajcarska jakość haftu widoczna w każdym ściegu.

B750 - Inspiracje

Hafciarka przeznaczona do haftu na różnego rodzaju materiałach. Świetnie radzi sobie z haftem na ręcznikach, polarach, skórze, odzieży sportowej, grubych i średnich filcach, materiałach tapicerskich, pościeli, satynie i na wielu innych materiałach i tkaninach. Idealna hafciarka do haftu reklamowego, usługowego i produkcyjnego. Świetne hafciarki do haftowania znaków firmowych na odzieży np. dla pracowników czy też wszelkich haseł reklamowych na polarach, koszulka polo, t-shirt’ach itp. Hafciarka rewelacyjnie nadaje się również do haftowania naszywek (na mundury, repliki wojskowych naszywek, itp), jak i do ozdobnych aplikacji. Z pewnością hafciarka BERNINA 750 będzie świetnie się sprawdzać w każdej dziedzinie hafciarskiej.

Haft na tamborku JUMBO - BERNINA 750

Metalowe podzespoły i wzmocniona konstrukcja hafciarki BERNINA 750 QE sprawiają, że hafciarka przeznaczona jest do długotrwałej pracy zarobkowej w ramach działalności gospodarczej. Hafciarka pozwoli nam na wykonanie każdego hafciarskiego zadania. Trwałość i solidność oraz bezawaryjność to znaki rozpoznawcze szwajcarskiej BERNINA. To wszystko przekłada się na jakość haftu oraz wysoką wydajność hafciarki.

BERNINA 750 QE - Po zdjęciu odudowy

BERNINA 750 QE została wyposażona w mnóstwo innowacyjnych i unikatowych systemów, funkcji oraz możliwości

 • pole haftu 40x21cm

 • przemysłowa prędkości haftowania 1000 ściegów na minutę !

 • nowy, przemysłowy chwytacz rotacyjny 9 generacji

 • inteligentny system kontroli naprężenia nici

 • szpulka o zwiększonej, aż o 80% pojemności

 • wbudowane precyzyjne automatyczne nożyczki

 • dotykowy, kolorowy ekran sterujący o przekątnej 4.3″

 • precyzyjny czujnik zerwania nici górnej

 • czujnik końca nici w bębenku

 • współpraca z programami do haftu BERNINA Embroidery Software

 • współpraca z CutWork, PaintWork, CrystalWork

 • polskie menu obsługi !

Teraz jakość haftu i wydajność haftowania jest lepsza niż kiedykolwiek!!

 

Do sterowania hafciarką BERNINA 750 używany jest duży, kolorowy dotykowy ekran oraz wielofunkcyjne pokrętła. Samo sterowanie haftem i hafciarką jest bardzo intuicyjne, a wprowadzanie wszelkich modyfikacji bardzo szybkie. Świetnej jakości i wysokiej rozdzielczości wyświetlacz informuje nas o wszystkim co

B750 - Ekran sterowania haftem

Z poziomu ekranu możemy edytować nasze hafty zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku. Hafciarka podpowiada nam o ilości ściegów jakie pozostały do końca wzoru, ilości kolorów, postępie pracy czy tez czasu do końca haftu. Wszystko na przejrzystym, kolorowym ekranie o dużej rozdzielczości.

BERNINA 750 - Dotykowy ekran

Możliwość wprowadzania ustawień bezpośrednio z poziomu ekranu oraz za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł sprawia, że możemy bardzo precyzyjnie dostosować wielkość haftu do naszych potrzeb. Dodatkowo mamy możliwość wyboru odpowiedniego tamborka, oraz funkcję sprawdzenia obrysu, tak aby nasz haft znalazł się idealnie tam gdzie zaplanowaliśmy.

BERNINA 750 - Sterowanie poprzez ekran

Hafciarka ma możliwość korzystania aż z 5 tamborków płaskich i 1 tamborka do czapek. Hafciarka posiada wbudowane tzw. wolne ramię, dlatego też możemy haftować na rękawkach, nogawkach czy też wąskiej odzieży niemowlęcej.

Do dyspozycji mamy następujące pola haftu (tamborki):

 • 40x21cm
 • 40x15cm
 • 25.5×14.5cm – na wyposażeniu
 • 13x10cm – na wyposażeniu
 • 7.2x5cm – na wyposażeniu

 

B750 - Wybór tamborka

Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy. Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.

Regulacja naprężenia B750

Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici. Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki. Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu, a wszystko jak zawsze na ekranie dotykowym.

B750 - Sterowanie haftem

Wbudowana funkcja tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie hafciarki pozwala nam na tworzenie napisów w 4 różnych krojach alfabetu! Napisy możemy edytować tak jak inne wzory hafciarskie. Hafciarka dzięki funkcji tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie świetnie nadaje się do wykorzystania na stoisku z usługowym haftem napisów na ręcznikach, szlafrokach kocykach czy innych przedmiotach gdzie klient może zamówić haft „od ręki” i otrzymać w ciągu kilku minut przedmiot ozdobiony np. jego imieniem.

BERNINA 750 - Tworzenie napisów

BERNINA 750 posiada w swojej pamięci wbudowane 70 pięknych wzorów hafciarskich oraz 4 alfabety. Dzięki gniazdku USB mamy możliwość wczytywania wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!

B750 - Wczytywanie haftów

Zastanawiasz się jak duże hafty można wykonać za pomocą hafciarki 750 QE ?
Bez przekładania materiału i samodzielnego łączenia haftu na materiale, można haftować na tamborkach:

– 400×210 mm (40x21cm)
– 400×150 mm (40x15cm)
– 255×145 mm (25.5×14.5cm)
– 130×100 mm (13x10cm)
– 72×50 mm (7.2x5cm)

Dodatkowo mając do dyspozycji program do haftów BERNINA-WILCOM Designer Plus, masz nieskończone pole haftu, ponieważ może podzielić nawet ogromny wzór na kilka czy kilkanaście tamborków!

BERNINA haft wykonany na tamborku JUMBO 40x21cm

Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek JUMBO to prawdziwy „olbrzym”. Jego maksymalne pole haftu wynoszące 40x21cm jest imponujące. Za jego pomocą bez trudu wyhaftujemy ozdobne wzory na obrusach, serwetach, zasłonach itp. Dodatkowo na tak ogromnej ramce tamborka możemy wykonać serię kilku lub kilkunastu naszywek podczas jednej sesji haftu. Pozawala to zaoszczędzić czas kilkukrotnego upięcia materiału w mniejszych tamborkach. Dodatkowo tamborek JUMBO posiada bardzo precyzyjną i skuteczną regulację napięcia materiału w tamborku.

Tamborek JUMBO 40x21cm

Dostępny opcjonalny tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu. Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny tymczasowy klej w spreju.

Haft na czapkach - HAFCIARKA BERNINA 750 Haft na czapkach - BERNINA

Oferujące mnogość zaawansowanych funkcji i zachowując przy tym prosty, intuicyjny interfejs, posiadające polską instrukcję obsługi programy do projektowania haftu BERNINA-WILCOM Editor Plus lub Designer Plus są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego. Bernina-Wilcom Embroidery Software 7
Do hafciarek firmy BERNINA zalecane jest stosowanie nici hafciarskich Isacord 40 grupy AMANN nici te polecane są ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także idealne układanie się na materiale i bardzo bogatą paletę barw. U naszego autoryzowanego partnera w Sklepie Internetowym GLOBAR.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w sklepie znajdą Państwo także flizeliny, hydrofolie, materiał naszywkowy, termofolie oraz inne dodatki niezbędne do haftu.

Nici do haftu ISACORD Nici Hafciarskie ISACORD 40 - AMANN

Nici hafciarskie AMANN - Isacord

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA 750 QE klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

Ulotka_button Porownanie_button Filmy i multimiedia Akcesoria Aurora 430 BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

Facebook