BERNINA B590 – Funkcje Haftu

BERNINA B590 – Menu kategorii


BERNINA B590 – Funkcje i możliwości hafciarki

BERNINA B590 - Multi-Hafciarka komputerowa dla profesjonalistów

Maszyna hafciarska BERNINA B590 daje nam dostęp do rozbudowanych możliwości i technologii w połączeniu z intuicyjną i łatwą obsługą. Wzmocniona, metalowa konstrukcja zaprojektowana do użytku na potrzeby działalności gospodarczej sprawdza się w produkcji, usługach i rzemiośle oraz twórczości artystycznej. Hafciarka rewelacyjnie nadaje się np. do produkcji naszywek czy też do bardzo popularnego haftu na ręcznikach i pościeli. Znajdzie także zastosowanie w branży reklamowej jako hafciarka do haftu na odzieży (loga producentów, znaki firmowe, napisy reklamowe itp). Wszechstronna hafciarka idealna dla każdego, kto zamierza zarobkowo wykonywać hafty w dowolnej branży hafciarskiej.

BERNINA B590 – Najważniejsze funkcje haftu:

BERNINA B590 - Multi-Hafciarka komputerowa dla profesjonalistów

BERNINA B590 – Funkcje i parametry

  • rozmiary dostępnych tamborków (mm): – 400×150 – 265×165 – 255×145 – 130×100 – 72×50

  • odczyt nowych haftów z PenDrive USB

  • automatyczne cięcie nici pomiędzy przeskokami

  • możliwość stosowania tamborka do czapek

  • wielofunkcyjne pokrętła i dotykowy ekran

  • mocne i jasne oświetlenie LED

  • wbudowany czujnik nici dolnej i górnej

  • możliwość haftu na wolnym ramieniu

  • precyzyjna regulacja prędkości haftu

BERNINA B590 - Multi-Hafciarka komputerowa dla profesjonalistów

BERNINA B590 – Wzmocniona konstrukcja „Heavy Duty”

BERNINA B590 - Multi-Hafciarka komputerowa dla profesjonalistów

Wzmocniona konstrukcja Heavy Duty, najlepsze komponenty użyte do budowy, nowoczesne rozwiązania i tradycyjna szwajcarska jakość wykonania – to wszystko sprawia, że hafciarki BERNINA pracują nieprzerwanie od wielu lat w studiach hafciarskich, agencjach reklamowych, zakładach krawieckich i produkcyjnych oraz warsztatach rękodzielniczych, rzemieślniczych, artystycznych. Wysoka prędkość zarówno podczas haftowania jak i szycia w połączeniu z wzorcową kulturą pracy i najwyższą jakością ściegu – to może zapewnić jedynie Maszyna Haftująca BERNINA.

BERNINA B590 – Nowoczesność na każdym kroku

Najnowsze dzieło szwajcarskich inżynierów BERNINA – Przemysłowy chwytacz 9-tej generacji to serce Multi-Hafciarki BERNINA B590. Dzięki takiemu rozwiązaniu hafciarka BERNINA może osiągnąć przemysłową prędkość haftu 1000 ściegów na minutę oraz pozwala na zastosowanie ogromnych szpulek na nitkę spodnią. Cechą charakterystyczną tego chwytacz jest także jego najwyższa kultura pracy i łatwa obsługa.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B590 - Dedykowana dla firm

BERNINA B590 - MEGA Tamborek 400x150mm

 

Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek MEGA zyskał duże uznanie wśród klientów. Jego pole haftu 40×15 cm sprawia, że za jego pomocą możemy ozdabiać nie tylko obrusy, ale także jeansy, suknie, żakiety, zasłony i wiele innych dużych przedmiotów.

Dostępny opcjonalny tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu. Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny tymczasowy klej w spreju.

Haft na czapkach - B590 Haft na czapkach - BERNINA


Sterowanie hafciarką BERNINA B590 odbywa się poprzez dotykowy, kolorowy ekran oraz wielofunkcyjne pokrętła i przyciski. Dzięki temu obsługa hafciarki jest maksymalnie uproszczona i intuicyjna. Wielofunkcyjne pokrętła dodatkowo ułatwiają precyzyjne wprowadzanie parametrów i kontrolę nad haftem. Wbudowane menu pomocy dodatkowo ułatwia nam obsługę. Informacje pojawiające się na ekranie krok po kroku prowadzą nas przez proces haftowania.

BERNINA B590 - Multi-Hafciarka komputerowa dla profesjonalistów

Z poziomu ekranu możemy edytować nasze hafty zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku. Hafciarka podpowiada nam o ilości ściegów jakie pozostały do końca wzoru, ilości kolorów, postępie pracy czy tez czasu do końca haftu. Wszystko na przejrzystym, kolorowym ekranie o dużej rozdzielczości.

BERNINA B590 - Multi-Hafciarka komputerowa dla profesjonalistów

Możliwość wprowadzania ustawień bezpośrednio z poziomu ekranu oraz za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł sprawia, że możemy bardzo precyzyjnie dostosować wielkość haftu do naszych potrzeb. Dodatkowo mamy możliwość wyboru odpowiedniego tamborka, oraz funkcję sprawdzenia obrysu, tak aby nasz haft znalazł się idealnie tam gdzie zaplanowaliśmy.

BERNINA B590 - Multi-Hafciarka komputerowa dla profesjonalistów

Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy. Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.

BERNINA B590 - Multi-Hafciarka komputerowa dla profesjonalistów

Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici. Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki. Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu.

BERNINA B590 - Multi-Hafciarka komputerowa dla profesjonalistów

BERNINA B590 w swoich zaawansowanych funkcjach haftu umożliwia z poziomy hafciarki zmianę parametrów wybranego elementu haftu! Za pomocą ekranu i pokręteł możemy wprowadzić zmiany i dostosować nasz wzór hafciarski do danego materiału. Opcja ta pozwala na takie ustawienie parametrów, aby haft wyglądał idealnie na każdym, nawet najbardziej wymagającym materiale.

BERNINA B590 - Multi-Hafciarka komputerowa dla profesjonalistów

Za pomocą dotykowego ekranu możemy także dodawać i łączyć ze sobą kilka wzorów hafciarskich i dodawać napisy do haftu. Każdy z wzorów może być osobno edytowany. Łącząc wzory z napisami możemy w prosty sposób tworzyć unikatowe hafty, np wprowadzając imiona i datę do motywu religijnego tworząc unikatową, spersonalizowaną szatkę do chrztu.

BERNINA B590 - Multi-Hafciarka komputerowa dla profesjonalistów

Wbudowana funkcja WordArt pozwala na tworzenie napisów, które możne dowolnie wyginać i skalować, tworząc ciekawe wzory i nie banalne ozdoby. Wybór aż 7 różnych krojów pisma sprawia, że nasza kreatywność jest niczym nieograniczona !! Teksty wprowadzamy z ekranowej klawiatury „dotykając” kolejne literki. Do dyspozycji mamy wielkie i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne.

https://www.szycie.info.pl/pic/B590/B590_sterowanie_ekran_15.jpg

BERNINA B590 posiada w swojej pamięci wbudowane 275 pięknych wzorów hafciarskich oraz 8 alfabetów. Dzięki portowi USB mamy możliwość wczytywania wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!

BERNINA B590 - Multi-Hafciarka komputerowa dla profesjonalistów

Nowością wprowadzoną w tym modelu Multi-Hafciarki jest funkcja „Pinpoint Placement”. Łączenie wzoru, nawet przy nie równo upiętym materiale nigdy nie było tak proste jak teraz. Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego szablonu. Wystarczy za pomocą maszyny wybrać 2 punkty i ustawić nasz haft w odpowiednim miejscu. Następnie wcisnąć przycisk Start i gotowe! Wzór zostanie idealnie połączony bez żadnego śladu, przerwy czy niezahaftowanych elementów.

https://www.szycie.info.pl/pic/B590/bernina_pinpoint.jpg
BERNINA B590 - Złącze USB

Możliwość wczytywania haftów poprzez PenDrive USB pozwala nam na wykonanie każdego zlecenia. Zaprojektowane w programie do projektowania haftów wzory możemy bez trudu przenieść do hafciarki w wygodny i szybki sposób.


Proste w obsłudze, posiadające polską instrukcję obsługi zaawansowane programy do projektowania haftu Bernina-Wilcom Embroidery Software są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego. Programy w zależności od poziomu oferują szeroki wachlarz funkcji, które z pewnością znajdą zastosowanie przy wykonywaniu nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Programy do haftu Bernina-Wilcom współpracują z oprogramowaniem do tworzenia i edycji grafiki wektorowej Corel DRAW.

Bernina-Wilcom Embroidery Software 7

Do hafciarek firmy BERNINA zalecane jest stosowanie nici hafciarskich Isacord 40 grupy AMANN nici te polecane są ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także idealne układanie się na materiale i bardzo bogatą paletę barw. U naszego autoryzowanego partnera w Sklepie Internetowym GLOBAR.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w sklepie znajdą Państwo także flizeliny, hydrofolie, materiał naszywkowy, termofolie oraz inne dodatki niezbędne do haftu.

Nici do haftu ISACORD Nici Hafciarskie ISACORD 40 - AMANN
Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA B590 klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

 

Ulotka_button Porownanie_button Filmy_button Akcesoria_button BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

   

 

Facebook