Funkcje haftu B540

BERNINA B540 – Menu kategorii


BERNINA B540 – Funkcje i możliwości hafciarki
Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

Hafciarka komputerowa BERNINA B540 oferuje dostęp do najnowszych możliwości i technologii w połączeniu z ergonomią oraz łatwością obsługi. Wzmocniona, metalowa konstrukcja zaprojektowana do użytku na potrzeby działalności gospodarczej sprawdza się w produkcji, usługach i rzemiośle oraz twórczości artystycznej. Świetnie radzi sobie z bardzo popularnym haftem na ręcznikach i pościeli oraz bielizny stołowej. Idealna do haftu na każdym materiale.

Wszechstronna i uniwersalna maszyna haftująca dla firm.

BERNINA B540 – Najważniejsze funkcje haftu:


Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

BERNINA B540 – Funkcje i parametry

 • rozmiary dostępnych tamborków (mm):
  – 400×150
  – 265×165
  – 255×145
  – 130×100
  – 72×50

 • odczyt nowych haftów z PenDrive USB

 • automatyczne cięcie nici pomiędzy przeskokami

 • możliwość stosowania tamborka do czapek

 • wielofunkcyjne pokrętła i dotykowy ekran

 • mocne i jasne oświetlenie LED

 • wbudowany czujnik nici dolnej i górnej

 • możliwość haftu na wbudowanym wolnym ramieniu

 • precyzyjna regulacja prędkości haftu


Haft komputerowy - BERNINA 560

 

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

Wzmocniona konstrukcja Heavy Duty, najlepsze komponenty użyte do budowy, nowoczesne rozwiązania i tradycyjna szwajcarska jakość wykonania – to wszystko sprawia, że hafciarki BERNINA pracują nieprzerwanie od wielu lat w studiach hafciarskich, agencjach reklamowych, zakładach krawieckich i produkcyjnych oraz warsztatach rękodzielniczych, rzemieślniczych, artystycznych.
Wysoka prędkość zarówno podczas haftowania jak i szycia w połączeniu z wzorcową kulturą pracy i najwyższą jakością ściegu – to może zapewnić jedynie Maszyna Haftująca BERNINA.

BERNINA B540 – Nowoczesność na każdym kroku

BERNINA B540 jako Multi-Hafciarka z Linii 5 została wyposażona w kilka patentów niespotykanych dotychczas w innych maszynach haftujących. Między innymi w modelu B540 zastosowano najnowszy chwytacz rotacyjny 9 generacji – BERNINA 9 Hook znany dotychczas z Super Multi-Hafciarek z linii 7, który pozwala uzyskać jeszcze bardziej precyzyjny ścieg oraz zapewnia wzorcową kulturę pracy i łatwość obsługi. W chwytaczu znajduję się także nowa szpulka o zwiększonej pojemności aż o 80% w stosunku do standardowych szpulek do hafciarek. Dodatkowo zastosowanie tego chwytacza pozwoliło na uzyskanie imponującej maksymalnej prędkości wkłuć wynoszącej aż 1 000 ściegów na minutę !

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

BERNINA 560 - MEGA Tamborek 400x150mm

Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek MEGA zyskał duże uznanie wśród klientów. Jego pole haftu 40×15 cm sprawia, że za jego pomocą możemy ozdabiać nie tylko obrusy, ale także jeansy, suknie, żakiety, zasłony i wiele innych dużych przedmiotów.

Dostępny opcjonalny tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu. Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft. Pomoże nam w tym flizelina z klejem lub specjalny tymczasowy klej w spreju.

Haft na czapkach - B560 Haft na czapkach - BERNINA


Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

 

Dotykowy ekran o przekątnej 4.3″ pozwala na bardzo łatwe poruszanie się po funkcjach hafciarki. Jasność i wysoka rozdzielczość wyświetlacza pozwala na bardzo precyzyjne sterowanie haftem i obsługą hafciarki.


Intuicyjny system obsługi, bardzo ułatwia sterowania hafciarką. Dotykowy, kolorowy ekran zawiera wszystkie niezbędne informację. Menu hafciarki pozwala bez dodatkowego oprogramowania łączyć hafty, zmieniać ich wielkość i kąt położenia, tworzyć napisy oraz na wiele więcej. Wbudowany „pomocnik” po kliknięciu na dany element menu opisuje jego funkcje i przeznaczenie.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

Sterowanie poprzez dotykowy, kolorowy ekran sprawia, że obsługa hafciarki jest maksymalnie prosta i intuicyjna. Wielofunkcyjne pokrętła dodatkowo ułatwiają wprowadzanie parametrów i kontrolę nad haftem. Wbudowane menu pomocy dodatkowo ułatwia nam obsługę. Informacje pojawiające się na ekranie krok po kroku prowadzą nas przez proces haftowania.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

Hafciarka B540 posiada także wbudowaną funkcję automatycznego cięcia nici podczas zmiany kolorów jak i podczas „przeskoków” pomiędzy długimi odstępami między ściegami. Jest także możliwość wyłączenia automatycznego cięcia nici. Nożyczki są bardzo precyzyjne i szybkie.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

Z poziomu ekranu możemy edytować nasze haftu zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku. Hafciarka podpowiada nam o ilości ściegów jakie pozostały do końca wzoru, ilości kolorów, postępie pracy czy tez czasu do końca haftu. Wszystko na przejrzystym, kolorowym ekranie o dużej rozdzielczości.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

Możliwość wprowadzania ustawień bezpośrednio z poziomu ekranu oraz za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł sprawia, że możemy bardzo precyzyjnie dostosować wielkość haftu do naszych potrzeb. Dodatkowo mamy możliwość wyboru odpowiedniego tamborka, oraz funkcję sprawdzenia obrysu, tak aby nasz haft znalazł się idealnie tam gdzie zaplanowaliśmy.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy. Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici. Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki. Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

W hafciarce BERNINA B540 mamy także możliwość tworzenia napisów spośród 4 różnych czcionek alfabetów hafciarskich. Tekst wprowadzamy klikając wybrane litery. Do dyspozycji mamy duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne.

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

BERNINA B540 posiada w swojej pamięci wbudowane 70 pięknych wzorów hafciarskich oraz 4 alfabety. Dzięki portowi USB mamy możliwość wczytywania wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB. Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci hafciarki. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich !!

Multi-Hafciarka komputerowa BERNINA B540

BERNINA 560 - Złącze USB

Możliwość wczytywania haftów poprzez PenDrive USB pozwala nam na wykonanie każdego zlecenia. Zaprojektowane w programie do projektowania haftów wzory możemy bez trudu przenieść do hafciarki w wygodny i szybki sposób.


Proste w obsłudze, posiadające polską instrukcję obsługi zaawansowane programy do projektowania haftu Bernina-Wilcom Embroidery Software są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego. Programy w zależności od poziomu oferują szeroki wachlarz funkcji, które z pewnością znajdą zastosowanie przy wykonywaniu nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Programy do haftu Bernina-Wilcom współpracują z oprogramowaniem do tworzenia i edycji grafiki wektorowej Corel DRAW.

Bernina-Wilcom Embroidery Software 7

Do hafciarek firmy BERNINA zalecane jest stosowanie nici hafciarskich Isacord 40 grupy AMANN nici te polecane są ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także idealne układanie się na materiale i bardzo bogatą paletę barw. U naszego autoryzowanego partnera w Sklepie Internetowym GLOBAR.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w sklepie znajdą Państwo także flizeliny, hydrofolie, materiał naszywkowy, termofolie oraz inne dodatki niezbędne do haftu.

Nici do haftu ISACORD Nici Hafciarskie ISACORD 40 - AMANN

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA B540 klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

Ulotka_button Porownanie_button Filmy_button Akcesoria_button BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

Facebook