Poradnik

 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi podpowiedziami dotyczącymi hafciarskiego biznesu. Zachęcamy również do przesyłania pytań i sugestii.

Prosimy o przesyłanie wszelkich uwag na adres
lub o kontakt telefoniczny (pon-pt: 9-17)

tel.: (+12) 260 71 30

ZOBACZ TAKŻE

 
PORADNIK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Czy warto otworzyć hafciarski Biznes?

Skąd pozyskać kapitał na zakup?

 

Na rynku haftu komputerowego nadal mamy duże zapotrzebowanie na małe i średnie studia hafciarskie. Duże hafciarnie przyjmują zlecenia gdzie minimalna ilość jednego wzoru haftu wynosi najczęściej kilkadziesiąt lub nawet kilkaset sztuk, dlatego też mamy ogromną niszę na rynku usług hafciarskich dla zleceń na pojedyncze hafty lub krótkie serie.

Hafciarka BERNINA


     

Małe hafciarnie wyposażone w hafciarkę BERNINA dedykowaną do działalności gospodarczej oraz jeden z trzech programów hafciarskich z serii BERNINA-WILCOM Embroidery Software stają się w pełni profesjonalnymi studiami hafciarskimi gotowymi na przyjęcie każdego zlecenia.

 

Program do haftu BERNINA-WILCOM Designer Plus 7


     

Gdzie znajdziesz odbiorców Twoich usług lub klientów na produkty?

 

Tak wyposażone studio z powodzeniem może wykonywać hafty usługowo i produkcyjnie. Pomysły na wykorzystanie haftu w naszej ofercie będzie mnóstwo. Możemy wykonywać logotypy na odzieży firmowej (koszulki, bluzy, polary), możemy także wykonywać napisy i herby lokalnych drużyn na bluzach i strojach sportowych. Wykonywanie tarcz szkolnych na mundurkach także będzie w zasięgu naszych możliwości. Świetnym pomysłem na haft są wszelkiego rodzaju napisy na ręcznikach, szlafrokach, kocykach czy makatkach oraz aplikacje i naszywki.

 

Haftowane loga, znaki firmowe, napisy


     

Idealnym pomysłem są przedmioty codziennego użytku spersonalizowane haftem. Dekoracje domu ozdobione haftem komputerowym także mogą być pomysłem na ciekawy produkt z naszej oferty. Haftowane poszewki na poduszki, zasłony, firany czy też obrusy ozdobione haftem komputerowym z pewnością będą atrakcyjnymi przedmiotami w naszej ofercie ponieważ będą gwarantować niepowtarzalność wzoru, a klienci, którzy kupią u nas ozdobione haftem przedmioty codziennego użytku, będą mieć pewność, że posiadają coś wyjątkowego, nie pochodzącego z masowej produkcji.

 

Haft na pościeli, obrusach i art. dekoracyjnych


     

Bardzo popularne stają się w ostatnim czasie szatki do chrztu z wyhaftowanymi imionami dziecka, datą chrztu i ozdobnym motywem sakralnym. Ciekawym pomysłem jest także haftowana w tym samym stylu ozdoba na świecę stanowiąca często komplet z szatką lub na potrzeby pierwszej komunii lub bieżmowania. Idealnym pomysłem na wykorzystanie hafciarki jest także produkcja unikalnych haftowanych zaproszeń na śluby, wesela, chrzciny czy komunie. Zaproszenia czy haftowane dyplomy na papierze czerpanym są piękne i niepowtarzalne, a ich produkcja jest niesamowicie prosta.

 

Szatka do chrztu


     

Napisy na ręcznikach, kocykach i szlafrokach zawsze i o każdej porze roku znajdą swoich odbiorców. Mamy co najmniej klika okresów w ciągu roku, podczas których zapotrzebowanie na haft osiąga prawdziwą kulminację. Są to nie tylko Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, ale także dzień babci i dziadka, walentynki, dzień matki, okres ślubów i wesel, itp.
Wymieniać można bez końca….

 

Haftowane napisy


     
Zastanawiasz się czy haft komputerowy się opłaca?
  Haft komputerowy to opłacalny biznes ponieważ do wykonania haftu nie zużywamy dużej ilości materiałów (nici, stabilizatorów, igieł, itp.), a zatem koszty nie są wysokie.
Przeważnie koszt wykonania jednego haftu to kilkanascie lub kilkadziesiąt groszy, a
za gotowy produkt można uzyskać znacznie wyższą wartość. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i lokalnego runku na usługi hafciarskie. Hafciarka pracuje sama na siebie.
Po wczytaniu projektu i upięciu materiału w tamborku hafciarka staje się samowystarczalnym pracownikiem,
bez pensji i konieczności opłacenia składek na ZUS 🙂

Naszywki, loga, znaki firmowe


Szukasz źródeł sfinansowania zakupu hafciarki?

Masz pomysł na wykorzystanie hafciarki w swojej działalności gospodarczej, ale nie dysponujesz kapitałem na jej zakup?

Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi jak pozyskać kapitał !


1. DOTACJE UE i UP
  Bezzwrotne dotacje na otwarcie działalności gospodarczej lub wyposażenie stanowiska pracy. Średnia kwota dotacji wynosi w zależności od regionu ok 13 000 – 21 000 zł (!) Kwota ta z powodzeniem wystarczy na zakup profesjonalnej hafciarki jak i oprogramowania hafciarskiego czy też narzędzia rozszerzającego jej funkcje. Zapraszamy do naszego poradnika dotyczącego dotacji i ich pozyskiwania (kliknij).

2. RZĄDOWY PROGRAM „WSPARCIE W STARCIE”
  W ramach rządowego programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” można ubiegać się o uzyskanie niskooprocentowanej pożyczki na rozpoczęcie działalności jak i stworzenie miejsca pracy. Pożyczki oferowane są z preferencyjnym oprocentowaniem. Kwota pożyczki może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych a okres jej spłaty może wynieść nawet 7 lat (84 raty).
Istnieje także możliwość karencji (zawieszenia spłaty kredytu) na rok. Zapraszamy do zapoznania się z oficjalną stroną programu: „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” (kliknij)

3. LEASING
  Dla przedsiębiorców, którzy już prowadzą działalność gospodarczą na terenie Polski,  nie krócej niż 6 miesięcy, istnieje możliwość zakupu hafciarki w formie leasingu. Zapewniamy minimum formalności i pomagamy w przeprowadzeniu całej procedury. Współpracujemy z kilkoma instytucjami leasingowymi dlatego też mamy możliwość przedstawienia kilku ofert i wybrania optymalnej.

Leasing jest bardziej korzystny dla przedsiębiorcy niż zakup ratalny, ponieważ odsetki zawarte na fakturze od Leasingodawcy, mogą również zostać zaksięgowane w kosztach firmy. Dodatkowo oprocentowanie leasingu jest zdecydowanie niższe niż w przypadku zakupu ratalnego.
Leasing zazwyczaj jest rozkładany na okres 3, 4 lub 5 lat. Jednak jeśli przedsiębiorcy zależy na szybszej spłacie urządzenia, okres ten można również skrócić.


Jeśli chcą Państwo uzyskać szczegółową symulację i warunki leasingu wybranej hafciarki, prosimy o kontakt:

tel.: (+12) 260 71 30

Aby przygotować symulację leasingu nie trzeba wypełniać żadnych formularzy, potrzebujemy jedynie trzech informacji:
– numer nip firmy
– preferowaną wartość pierwszej wpłaty
– długość okresu leasingu

Haft komputerowy na przedmiotach codziennego użytku


4. RATY
  Osoby prywatne lub przedsiębiorców zaczynających dopiero swoją działalność zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnych rat na zakup hafciarki.
Zakup ratalny można rozłożyć na okres od 6 do 60 miesięcy.
Umowę ratalną można podpisać zarówno w tradycyjnej wersji papierowej lub bez wychodzenia z domu – aktywując umowę wysyłając SMS lub wykonując przelew weryfikacyjny 1zł.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem hafciarki na raty lub poszukujesz korzystnej oferty kredytowej prosimy o kontakt:

tel.: (+12) 260 71 30

Zapewniamy pomoc w złożeniu wniosku oraz znalezieniu najkorzystniejszej oferty bankowej, ponieważ współpracujemy z kilkoma bankami.


     
Zastanawiasz się jak zarobić na ratę hafciarki?
  Przyjmując średnią cenę 10zł za jaką sprzedamy jedną naszywkę-logo o wymiarach 3x4cm (3500 wkłuć) oraz szacując, że w ciągu dnia dnia (8 rbh) możemy wykonać około 50 egzemplarzy, możemy obliczyć:

50 szt x 10 zł = 500 zł Czyli jeden dzień pracy z łatwością pozwoli zarobić na miesięczną ratę kredytu lub leasingu, a nawet więcej…

Haft Komputerowy


Masz pytania ZADZWOŃ

tel   (+12) 260 71 30
tel   (+48) 739 048 997

lub NAPISZ

e-mail HAFCIARKA.pl