Nici, flizeliny, folie, kleje

 

Nici do Haftu Maszynowego, Flizeliny, Folie Hafciarskie i inne Stabilizatory Hafciarskie

Wybór odpowiedniego Stabilizatora Hafciarskiego jest ogromnie ważny.
Jakość naszego haftu czy to na gotowym elemencie czy w formie naszywki, w dużej mierze zależy właśnie od odpowiedniej stabilizacji materiału w tamborku hafciarki.

Do wybory mamy szeroki wachlarz Stabilizatorów takich jak: Flizeliny, Hydrofolie, Termofolie, Osłona Haftu, Flizeliny Specjalne, Klej Hafciarski … itp.

W naszym Sklepie Internetowym
www.BMD.pl znajdą Państwo flizeliny, folie i kleje oraz Nici do Haftu Maszynowego. Wszystko wysokiej jakości i w bardzo atrakcyjnych cenach.

Należy pamiętać, że odpowiednie Stabilizatory Hafciarskie mają ogromny wpływ na jakość i trwałość naszego haftu.


NICI DO HAFTU MASZYNOWEGO PREMIUM

Do Hafciarek Komputerowych proponujemy sprawdzone Nici PREMIUM do Haftu Maszynowego. Te specjalistyczne Nici do Hafciarek
są polecane ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także bardzo bogatą paletę barw. W naszym  Sklepie Internetowym BMD.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Nici Hafciarskie PREMIUM 5000 m. posiadają piękne i trwałe barwy.


SPODNIA NITKA DO HAFTU

Do szpulki bębenka hafciarki komputerowej należy stosować specjalne nici „spodnie”, aby uzyskać pożądany efekt haftu.
Nitka spodnia do haftu pozwala na uzyskanie ładnego wyglądu naszego haftu bez „niedociągniętych” ściegów oraz odstających nitek. Odpowiednia nitka spodnia zapobiega także marszczeniu i ściąganiu się haftu.


https://www.szycie.info.pl/pic/akcesoria_haf/nici/nitka_spodnia_globar-pl.jpg


FLIZELINY HAFCIARSKIE

Flizelina Hafciarska pozwala na idealne stabilizowanie materiału na tamborku. Jej użycie jest konieczne prawie przy każdym materiale. Zapobiega marszczeniu i ściąganiu się materiału oraz zapewnia odpowiednią sztywność. Wydzierana flizelina pozwala na łatwe usunięcie z gotowego haftu. Materiałowa Flizelina do Wycinania zapewnia precyzyjny efekt końcowy. Flizelina Samoprzylepna pozwala na jeszcze lepsze umiejscowienie materiału w tamborku hafciarki.

W naszym sklepie internetowym www.BMD.pl znajdą Państwo Flizeliny Hafciarskie w dwóch grubościach.

https://www.szycie.info.pl/pic/akcesoria_haf/Stabilizatory/Flizeliny_hafciarskie_globar-pl.jpg


HYDROFOLIE – Folie rozpuszczalne w wodzie

Hydrofolia jest Stabilizatorem Hafciarskim, który ulega całkowitemu rozpuszczeniu w wodzie. Dzięki niemu możemy uzyskać idealny haft, który jest „czysty” od spodu. Sprawdza się w przypadku haftu na ręcznikach, kocykach i innych materiałach gdzie haft powinien być obustronnie czytelny i ładny.

Występują dwie grubości hydrofolii.

Cienka Hydrofolia – stosowana przy hafcie na materiałach „z włoskami” jak polar, frotta, plusz, dzianina swetrowa itp. Układamy ją na górną powierzchnię materiału. Doskonale przytrzymuje włoski podczas haftowania, dzięki czemu haft jest ładniejszy i wolny od zanieczyszczeń.

Gruba Hydrofolia – stosowana pod spód materiału jako stabilizator zamiast flizeliny. Zapobiega marszczeniu i ściąganiu materiału oraz pozwala na wykonywanie haftów koronkowych i haftu Richelieu

https://www.szycie.info.pl/pic/akcesoria_haf/Stabilizatory/Hydrofolie_hafciarskie_globar-pl.jpg


TERMOFOLIA

Termofolia Hafciarska pozwala na przyklejenie aplikacji czy naszywki zamiast jej przyszycia. Przewaga tej metody polega na tym, że brzegi naszywki ściśle przylegają do podłoża, natomiast przyszycie odbywa się kilka milimetrów od brzegu i w trakcie użytkowania się zawija. Doskonale nadaje się do przyprasowania na gotowych wyrobach jak torby, czapki, portfele, paski toreb, gotowe kurtki z podszewką, suknie ślubne czy też akcesoria do chrztu i komunii. Zastosowań termofolii jest bardzo wiele.

https://www.szycie.info.pl/pic/akcesoria_haf/Stabilizatory/Termofolie_hafciarskie_globar-pl.jpg


OSŁONKA HAFTU

Piękny haft nie będzie drażnić skóry, jeżeli podkleisz haft Specjalną dzianiną z klejem STICK-PROTECT. Szczególne znaczenie ma to przy konfekcji dziecięcej i niemowlęcej, gdzie nie może być mowy o hafcie bezpośrednio stykającym się ze skórą. Osłonka Haftu zostaje przyklejona na spodnią stronę haftu, przykrywając go zupełnie i tworzy trwałe połączenie z tkaniną, odporne na pranie i rozciąganie. STICK-PROTECT nie tylko zabezpiecza przed „drapaniem”, ale również może być używany jako usztywnienie kołnierzyków z cienkich tkanin i listew guzikowych. Zastosowanie znajdzie wszędzie tam, gdzie dochodzi do kontaktu z ciałem. Nadaje się także jako usztywnienie haftu na cienkich podłożach lub w miejscach szczególnych jak kołnierzyki, listwy czy też mankiety.

https://www.szycie.info.pl/pic/akcesoria_haf/Stabilizatory/Oslona_haftu_globar-pl.jpg


KLEJ W SPREJU

Przeźroczysty, bez zapachu, tymczasowy Klej Hafciarski w spreju. Zapobiega przesuwaniu się wykrojów podczas haftu i łączy Flizelinę Hafciarską z wykrojem. Pomaga w utrzymaniu aplikacji we właściwym miejscu. Sprawia, że gładkie tkaniny nie ulegają ściąganiu podczas haftowania. Ułatwia także pozycjonowanie wykrojów na flizelinie, aby zostały dokładnie we wskazanym przez nas miejscu.


https://www.szycie.info.pl/pic/akcesoria_haf/Stabilizatory/Kley_w_sprayu_globar-pl.jpg


Masz pytania ZADZWOŃ

tel   (+12) 260 71 30
tel   (+48) 739 048 997

lub NAPISZ

e-mail HAFCIARKA.pl