Bernina Wilcom Designer Plus

Zaawansowany program hafciarski BERNINA-WILCOM Designer Plus – Poziom 3

Programy, narzędzia, dodatki


BERNINA-WILCOM Designer Plus


Program do projektowania haftów BERNINA-WILCOM Designer Plus to trzeci najbardziej zaawansowany spośród trzech poziomów oprogramowania hafciarskiego z serii Embroidery Software

BERNINA-WILCOM Embroidery Software

Oprogramowanie to polecane jest w szczególności: firmom usługowym, studiom hafciarskim, osobom zajmującym się projektowaniem haftów, a także agencjom reklamowym i studiom graficznym oraz każdemu użytkownikowi, który wymaga od programu najbardziej zaawansowanych funkcji i oczekuje niczym nie ograniczonych możliwości pracy.

BERNINA-WILCOM Embroidery Software - DESINGER PLUS 7 CDR

Program hafciarski BERNINA-WILCOM Designer Plus pozwala na niczym nie ograniczone projektowanie wzorów. Hafty możemy tworzyć zupełnie ręcznie lub też konwertować je z posiadanej grafiki rastrowej czy też wektorowej. Program pozwala na zapis wzoru do dowolnego pliku hafciarskiego.

BERNINA-WILCM Designer Plus CDR

Program Designer Plus posiada wszystkie funkcje jakie umożliwiają dwa niższe poziomy oprogramowania czyli ART Design i Editor Plus oraz dodatkowo posiada mnóstwo przydatnych i zaawansowanych narzędzi do ręcznego projektowania haftów oraz zaawansowanej edycji wzorów hafciarskich.

Nowa wersja oprogramowania hafciarskiego BERNINA Embroidery Software została wyposażona w przejrzysty i intuicyjny interfejs, zawierający wszystkie niezbędne narzędzia ułożone tak, by korzystanie z programu było łatwe i przyjemne, a wszystkie opcje i ustawienia były zawsze „pod ręką”. Pomimo ogromu funkcji, narzędzi i opcji, wszystko jest przemyślanie ułożone w oknie programu. Użytkownik nie ma problemu z odnalezieniem potrzebnego narzędzia czy też przycisku z ustawieniami. Interfejs można dostosowywać do własnych upodobań.

BERNINA-WILCOM Designer Plus - Okno progmu do haftu

Narzędzia, opcje, ustawienia i tryby widoku, zostały zobrazowane za pomocą graficznych przycisków – ikonek, dzięki czemu korzystanie z programu nie wymaga znajomości języka angielskiego, a każdy użytkownik po zapoznaniu się z możliwościami programu bez trudu odnajdzie narzędzie, którego potrzebuje.

BERNINA-WILCOM Designer Plus

Okno robocze programu podzielone jest na kilka części. Górna belka zawiera pasek podstawowych narzędzi, ustawień, trybu widoku, powiększenia oraz narzędzia do podstawowej edycji haftów. Po lewej stronie, na rozwijalnych, posegregowanych listach, znajdują się narzędzia do projektowania haftów. Wszystkie zobrazowane za pomocą przycisków. Po prawej stronie znajdziemy paletę kolorów, zakładki zawierające dodatkowe narzędzia i okna oraz m.in. podglądy sekwencji haftowania, a także widoki poszczególnych elementów haftu.

BERNINA-WILCOM Designer Plus

W środkowej, największej części programu, mamy widok naszego projektu. Możemy wyświetlać widok wybranego tamborka, nakładać linie szablonu, powiększać szczegóły, przełączać się w różnymi trybami widoku, a także zobaczyć jak będzie wyglądał nasz gotowy haft np na bluzie, t-shircie, czapce, koszulce, dresie, itp. Nasz haft możemy także zobaczyć w klasycznym widoku na tamborku. Mamy do dyspozycji wybór z listy dowolnego tamborka różnych producentów hafciarek.

Program do haftu BERNINA-WILCOM Designer Plus

Program do haftu BBERNIN-WILCOM Designer Plus pozwala na tworzenie haftów z dowolnej grafiki rastrowej (BMP, GIF, PNG, itp.) oraz z grafiki wektorowej (CDR, AI, itp.) Konwersja grafiki wektorowej i rastrowej na haft odbywa się automatycznie. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z narzędzia, które umożliwia wybiórcze zamienianie na haft poszczególnych elementów, redukcję kolorów, wyłączanie z zamiany na haft wybranych elementów, itp.

Bernina-Wilcom Designer Plus - Konwersja grafiki wektorowej na haft
Bernina-Wilcom Designer Plus - Konwersja grafiki rastrowej na haft

Oprogramowanie Designer Plus posiada także mnóstwo zaawansowanych narzędzi do ręcznego „rysowania” haftów. Program umożliwia rysowanie krzywych, obiektów zamkniętych lub otwartych, prostych, łuków, okręgów, prostokątów, wieloboków, linii odręcznych, itp. Dodatkowo mamy możliwość edycji każdego z punktu składowego naszych obiektów.

Ręczne rysowanie haftu - Designer Plus

Okno programu zawiera mnóstwo przydatnych narzędzi do projektowania haftów. Narzędzia te są pogrupowane w sekcje. Każda z sekcji zawiera narzędzia, których funkcje są przedstawione w formie grafiki. Takie rozwiązanie ułatwia nam nawigację po funkcjach programu. Łatwość obsługi jest dopracowana tak, aby każdy, kto nawet nigdy nie korzystał z podobnych programów był w stanie poradzić sobie z wykonaniem projektu haftu.

Designer Plus - Magiczna Różdżka

Jeżeli nakładamy na siebie kilka elementów, nie ma potrzeby haftować kilku warstw w tym samym miejscu. Komputer automatycznie usunie ściegi pokrywające się, czyli zaoszczędzi nasz czas i nici.

BERNINA Designer Plus


Najnowsza wersja programu BERNINA-WILCOM Designer Plus zyskała nowy algorytm do zamiany zdjęć na haft. Dzięki niemu możesz teraz w bardzo łatwy sposób przerobić kolorowe zdjęcie bezpośrednio na plik hafciarski. Gotowy haft będzie odzwierciedlał nawet najdrobniejsze szczegóły zdjęcia.

BERNINA-WILCOM Designer Plus - Przerabianie zdjęcia na haft


Najnowsza wersja programu Desinger Plus pozwala w bardzo łatwy sposób łączyć ze sobą funkcje haftu i CutWorka. Możemy wykorzystywać tę możliwość do tworzenia ozdobnych wycięć, oczek, otworków, itp. Szeroki wachlarz możliwości i niesamowite, niespotykane efekty.

BERNINA-WILCOM Designer Plus - CutWork


Program Designer Plus pozwala także na tworzenie wzorów przy wykorzystaniu włóczki, sznurka, kordonku, przędzy itp. W prosty i łatwy sposób można uzyskać zaskakujące efekty. Haftowanie sznurkiem pozwala na piękne podkreślenie haftu.

BERNINA-WILCOM Designer Plus - Wszywanie sznurka, haftowanie sznurkiem


Program BERNINA-WILCOM Designer został także wyposażony w możliwość tworzenia wzorów z wykorzystaniem efektu 3D GLOBE. Pozwala to na uzyskanie wrażenia przestrzenności wzoru. Bardzo interesujący efekt przyciągający wzrok.

BERNINA-WILCOM Designer Plus - 3D Globe Effect


Wypukłe napisy stały się prostsze do wykonania niż kiedykolwiek ! Teraz szybko i przyjemnie zaprojektujemy napis, który będzie uwypuklony.

BERNINA-WILCOM Designer Plus - Haftowane litery 3D


Wbudowaną w Program Designer funkcję CutWork można także wykorzystać podczas tworzenia haftu metodą aplikacji. Teraz szybko, łatwo, przyjemnie i niesamowicie precyzyjnie wykonamy aplikację, która zachwyci dokładnością.

BERNINA-WILCOM Designer Plus - Haft aplikacji przy użyciu BERNINA CutWork


W najnowszej wersji programu dodano jeszcze lepsze opcje dotyczące pozycjonowania haftu i jego rozmieszczenia na tamborku. Precyzyjna linia siatki, która odzwierciedla szablon tamborka pozwala w niebywale dokładny sposób ustalić poprawną pozycję wzoru.

BERNINA-WILCOM Designer Plus - Pozycjonowanie haftu

Wbudowana w program funkcja „Quilt Block” z pewnością ucieszy miłośników quiltngu. Funkcja ta pozwala na tworzenie bloków do pikowania, które następnie pikujemy przy użyciu tamborka. Bloki mogą mieć różne wypełnienia oraz rozmiar. Mogą także być łączone w większą całość.

BERNINA-WILCOM Designer Plus - Pikowanie bloków

Poprawiona została także funkcja MultiHooping, która pozwala na podzielenie ogromnego wzoru haftu na kilka tamborków. Umożliwia ona np. haftowanie ogromnych sztandarów dla szkół przy użyciu hafciarki o średnim lub wręcz małym polu haftu.

BERNINA-WILCOM Designer Plus - Podział haftu na kilka tamborków


Program do haftu BERNINA-WILCOM Designer Plus został wyposażony w nowe narzędzia umożliwiające nowe techniki haftu oraz łączenie ich z innymi funkcjami jakie oferują hafciarki firmy BERNINA

PunchWork

Jest to narzędzie, które pozwala nam na wykonywanie projektów łączących haft oraz Punching czyli wbijanie wełny za pomocą specjalnego narzędzia. Tak wykonany projekt posiada ciekawe wzornictwo i unikalny wygląd, za pomocą wełny możemy podkreślić w projekcie elementy które powinny zostać uwypuklone czy też puszyste jak np elementy futerka zwierzątek, elementy pąków kwiatów, etc.

BERNIA-WILCOM Designer Plus - PunchWork

Zobacz jak zaskakujące efekty można uzyskać dzięki funkcji i technice PunchWork. Obejrzyj inspirujący film przedstawiający wykonywanie PunchWorku

StumpWork

Jest połączeniem haftu z elementami wyciętymi za pomocą narzędzia CutWork. Zaprojektowane wzory zyskują prawdziwe 3D !! W ten sposób możemy tworzyć hafty kwiatów z osobno wyciętymi płatkami, owady z odstającymi skrzydełkami, realistycznie wyglądające liście drzew, itp.

BERNIA-WILCOM Designer Plus - StumpWork

Zobacz jak szybko i łatwo wykonać przepiękne wzory haftu z zastosowaniem techniki i funkcje StumpWork. Obejrzyj inspirujący film przedstawiający technikę StumpWork

Trapunto

Piękna technika haftu polegająca na wykorzystaniu uwydatnionych, wypukłych elementów lub całych wzorów. Efekt ten uzyskujemy za pomocą specjalnej opcji w programie. Tworzymy wypukłe satynowe elementy, które sprawiają, że nasz haft staje się niepowtarzalny, przestrzenny i przyciągający wzrok. Technika Trapunto nawiązuje do tradycyjnej, klasycznej techniki haftu.

BERNIA-WILCOM Designer Plus - Trapunto

Piękne hafty dzięki zastosowaniu techniki i funkcji Trapunto z pewnością zwrócą uwagę każdego. Zobacz film prezentujący wykonywanie haftów w technice Trapunto.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć wszystkie te techniki w naszym projekcie. Uzyskany haft będzie niepowtarzalny, a przedmioty nim ozdobione będą unikalne i bardzo autorskie.

BERNINA-WILCOM Designer Plus


Program Designer Plus posiada znakomite narzędzia do manualnego projektowania haftu, czyli haft można za pomocą myszki narysować na ekranie. W tym celu możemy wykorzystać kilka, różnych narzędzi. Ręczne projektowanie pozwala na pełną kontrolę nad każdym elementem haftu – czyli daje najlepszą możliwą jakość. Projektowanie linii lub wypełnienia odbywa się za pomocą punktów, które tworzą obrys dowolnego kształtu. Równocześnie możemy bardzo łatwo ustalić pod jakim kątem ma być nakładana nitka.

Designer Plus - Tworzenie haftów

Na wyposażeniu pakietu hafciarskiego BERNINA-WILCOM Designer Plus znajduje się zaawansowany program do grafiki wektorowej: CorelDRAW Essentials X6 Wbudowany program firmy Corel, stanowi doskonałą bazę do obróbki grafik. Logotyp lub kształt zapisany w krzywych, może być z łatwością zamieniony na kolorowy haft komputerowy.

Corel Draw X6 Essenstials

Wykonywanie aplikacji (naszywek) jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Możemy naszywać wycięte wcześniej elementy, lub wytniemy je z materiału, który wcześniej zamocuje hafciarka. Program zawsze, doskonale naszyje aplikację i zabezpieczy ją ściegiem satynowym.

Designer Plus - Projektowanie aplikacjiDesigner Plus - Tworzenie Aplikacji

Zaawansowane aplikacje pozwalają naszywać nie tylko całe elementy, ale również kreować aplikacje linią otwartą (np. łatki żyrafy). Podczas projektowania aplikacji można zaprojektować w tym samym cyklu wykonanie detali (oczy, nos, kwiatki itp).

Program do haftowania Designer Plus - Zaawansowane funkcje projektowaniaOprogramowanie Hafciarskie Designer Plus - Ręczne projektowanie haftu

Program potrafi bardzo łatwo wycinać otwory w dowolnych elementach i równie szybko uzupełnia ewentualne puste obiekty.

Bernina-Wilcom Program do projektowania haftu Designer Plus

Bernina-Wilcom Designer Plus - Zaawansowane projektowanie haftów

Po wzmocnieniu konturów ściegiem satynowym i nadaniu struktury np. trawie i liściom, uzyskami niemalże portretową jakość haftu.

https://www.szycie.info.pl/pic/Bernina_Soft_7/holes3.jpg

Dekoracyjne formy wypełnienia (a jest ich ponad 300), upodobnią nasz haft do tych tradycyjnie, ręcznie wykonywanych. Czasem warto uwolnić swoją wyobraźnię…

Designer Plus - dekoracyjne formy wypełnienia haftuDesigner Plus - dekoracyjne wypełnienia haftów

Program pozwala na tworzenie napisów spośród 65 wbudowanych alfabetów hafciarskich jak i z dowolnej czcionki zainstalowanej na komputerze (True Type Font). Mamy możliwość projektowania napisów np z dowolnej czcionki, którą dostarczy nam klient, dlatego też haft będzie zawsze idealnym odwzorowaniem logotypu czy typografii używanej przez naszego zleceniodawcę.

Napisy w programie Designer Plus

Color Wheel to narzędzie dodające efekty kolorystyczne do twojego haftu. Sprawdź, jak może wyglądać Twój haft w kolorach, które być może często pomijasz.

Color Wheel - Designer Plus

Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest opcja podziału dużego haftu na kilka tamborków. Będziemy mogli np zaprojektować sztandar dla szkoły o wymiarach 1m x 1.1m, a następnie podzielić go na kilka tamborków haftując poszczególne jego elementy, tak by całość wyglądał tak jak haftowana w jednym cyklu. Zyskujemy tym samym nieograniczone pole haftu niezależnie od teego jakie maksymalne pole oferuje nasza hafciarka.

Designer Plus - Dzielenie haftu na tamborki

Carving Stamp pozwala nadać jednorodnej strukturze dekoracje z innych haftów lub ich pojedynczych fragmentów.

BERNINA Designer Plus - Carving Stamp

Narzędzie Morphing Effect pozwala na „wyginanie” elementów haftów na wiele różnych sposobów, dając nam możliwość uzyskania niesamowitych efektów wizualnych, a nasz haft będzie zachwycał swoim wyglądem.

Designer Plus - Morphing Effect

Oprogramowanie to polecane jest w szczególności: firmom usługowym, studiom hafciarskim, osobom zajmującym się projektowaniem haftów, a także agencjom reklamowym i studiom graficznym, a także każdemu użytkownikowi, który wymaga od programu najbardziej zaawansowanych funkcji i oczekuje niczym nie ograniczonych możliwości pracy.

Designer Plus - Haft

Designer Plus - Haftowanie

Ponieważ oprogramowanie hafciarskie Designer Plus posiada szereg narzędzi do ręcznego projektowania haftów jest świetnym programem do tworzenia haftów regionalnych opartych na szkicach czy też odręcznych rysunkach. Mając do dyspozycji możliwość odręcznego „rysowania” haftu możemy stworzyć dowolny wzór hafciarski będący odwzorowaniem tradycyjnych haftów ludowych czy regionalnych.

Haft regionalny - Designer Plus

Program do haftu Designer Plus sprawdzi się też w usługowej branży hafciarskiej. Dzięki niemu będziemy mogli zaprojektować logo naszego klienta i wykonać je na dowolnym elemencie garderoby (koszulka polo, t-shirt, bluza polarowa, kurtka, fartuch, kombinezon) jak i na dowolnym innym przedmiocie (firana, obrus, zasłona, serwety). Haft komputerowy zaprojektowany w programie Designer Plus znajdzie zastosowanie wszędzie tam gdzie potrzebny jest profesjonalnie wykonany haft odwzorowujący najdrobniejsze szczegóły.

Designer Plus - Projektowanie haftu

Program Designer Plus jest idealnym rozwiązaniem dla osób wykonujących projekty haftu usługowo lub dla studiów hafciarskich. Niczym nieograniczone możliwości programu sprawiają, że każdy zlecony projekt może być przez nas wykonany, a ograniczać będzie nas jedynie własna wyobraźnia.

Designer Plus - Projekty haftu BERNINA-Designer Plus - Projektowanie Haftu


PORÓWNAJ ZE SOBĄ MOŻLIWOŚCI
PROGRAMÓW DO PROJEKTOWANIA HAFTÓW Z SERII
BERNINA-WILCOM Embroidery Software

ART Design/Customizer
(Poziom 1)

 • projektowanie napisów z dowolnej czcionki typu TTF (True Type Font)

 • zmiana kolorystyki napisów oraz sposobu ich wypełnień

 • łączenie kilku wzorów haftu

 • odbicia lustrzane w pionie i w poziomie

 • obracanie haftów

 • pochylanie haftów

 • zwiększanie i zmniejszanie haftów

 • trójwymiarowy podgląd rzeczywisty haftu

Editor Plus
(Poziom 2)

 • projektowanie napisów z 65 wbudowanych alfabetów hafciarskich

 • zmiana kolorystyki napisów oraz sposobu ich wypełnień

 • łączenie kilku wzorów haftu

 • odbicia lustrzane w pionie i w poziomie

 • obracanie haftów

 • pochylanie haftów

 • zwiększanie i zmniejszanie haftów

 • trójwymiarowy podgląd rzeczywisty haftu

 • wbudowany program: CorelDRAW Essentials x6

 • automatyczna zamiana grafiki/zdjęć na haft

 • projektowanie zaawansowanych monogramów

 • ponad 300 dostępnych rodzajów wypełnienia

 • haft krzyżykowy

 • projektowanie patchworku

 • podgląd jak będzie wykonywany haft

 • podgląd naszego haftu na wybranym artykule (bluza, t-shirt, czapka, itp)

Designer Plus
(Poziom 3)

 • projektowanie napisów z czcionek TTF + 65 alfabetów hafciarskich

 • zmiana kolorystyki napisów oraz sposobu ich wypełnień

 • łączenie kilku wzorów haftu

 • odbicia lustrzane w pionie i w poziomie

 • obracanie haftów

 • pochylanie haftów

 • zwiększanie i zmniejszanie haftów

 • trójwymiarowy podgląd rzeczywisty haftu

 • wbudowany program: CorelDRAW Essentials x6

 • automatyczna zamiana grafiki/zdjęć na haft

 • projektowanie zaawansowanych monogramów

 • ponad 300 dostępnych rodzajów wypełnienia

 • haft krzyżykowy

 • projektowanie patchworku

 • podgląd jak będzie wykonywany haft

 • podgląd naszego haftu na wybranym artykule (bluza, t-shirt, czapka, itp)

 • Narzędzia do ręcznego projektowania haftu

 • możliwość rysowania haftu myszką lub tabletem graficznym

 • narzędzia Morphing, Carving Stamp, Halo-Effect

 • narzędzie Color Wheel

 • projektowanie aplikacji

 • narzędzie Stumpwork

 • narzędzie Trapunto

 • narzędzie PunchWork

 • nieograniczone pole haftu, dzielenie wzoru na dowolną liczbę tamborków


Program BERNINA-WILCOM Designer Plus współpracuje z systemami operacyjnymi Microsoft: Windows 7, Windows 8 i 8.1 oraz Windows 10


Zapraszamy do galerii zdjęć z przykładami zastosowania
programów i hafciarek
BERNINA

BERNINA-WILCOM Designer Plus 7 - Zaawansowane, profesjonalne oprogramowanie hafciarskie
Zapraszamy do galerii zdjęć przedstawiającej przykłady użycia programów do projektowania haftów z serii BERNINA-WILCOM Embroidery Software 7 Zobacz jakie ciekawe i piękne projekty możesz stworzyć przy pomocy programów BERNINAMasz pytania ZADZWOŃ

tel   (+12) 260 71 30
tel   (+48) 739 048 997

lub NAPISZ

e-mail HAFCIARKA.pl