Bernina Wilcom Editor Plus

Program do projektowania haftów BERNINA-WILCOM Editor Plus – Poziom 2

Programy, narzędzia, dodatki


BERNINA-WILCOM Editor Plus


Program do projektowania haftów BERNINA-WILCOM Editor Plus to drugi z trzech poziomów oprogramowania hafciarskiego z serii Embroidery Software

BERNINA-WILCOM Embroidery Software

Oprogramowanie hafciarskie Editor Plus ze względu na łatwe i szybkie zamienianie grafiki na haft jest polecane w szczególności osobom, które będą wykonywać hafty usługowe w formie logotypów lub innych znaków firmowych na odzieży czy przedmiotach codziennego użytku. Możliwość tworzenia pięknych napisów pozwala na wykonywanie haftów na ręcznikach, kocykach czy też szatkach do chrztu. Wbudowany program CorecDRAW Essentials X6 pozwala na projektowanie dowolnych grafik wektorowych, które następnie przerobimy na haft jednym kliknięciem myszy.

BERNINA-WILCOM Editor Plus

Program hafciarski BERNINA-WILCOM Editor Plus ze względu na łatwość obsługi i intuicyjne projektowanie haftów jest polecany każdemu bez względu na stopień znajomości obsługi komputera czy też innych programów graficznych.

Nowa wersja oprogramowania hafciarskiego BERNINA Embroidery Software została wyposażona w przejrzysty i intuicyjny interfejs, zawierający wszystkie niezbędne narzędzia ułożone tak, by korzystanie z programu było łatwe i przyjemne, a wszystkie opcje i ustawienia były zawsze „pod ręką”.

Bernina - Wilcom Editor Plus CDR

Narzędzia, opcje, ustawienia i tryby widoku, zostały zobrazowane za pomocą graficznych przycisków – ikonek, dzięki czemu korzystanie z programu nie wymaga znajomości języka angielskiego, a każdy użytkownik po zapoznaniu się z możliwościami programu bez trudu odnajdzie narzędzie, którego potrzebuje.

BERNINA-WILCOM Editor Plus - program do haftu

Okno robocze programu podzielone jest na kilka części. Górna belka zawiera pasek podstawowych narzędzi, ustawień, trybu widoku, powiększenia oraz narzędzia do podstawowej edycji haftów. Po lewej stronie znajdują się narzędzia pozwalające na zamianę grafik na haft, tworzeniu napisów, dziurek na guzik, rozmieszczania wzorów na tamborku, zaawansowanej edycji itp. Prawe okno zawiera widok naszego haftu oraz umożliwia podgląd wzoru na tamborku, a także pozwala na podgląd naszego haftu na gotowym wyrobie, np na t-shirt’cie, czapce, koszuli, bluzie itp.

Bernina-Wilcom Embroidery Software Editor Plus

Program do haftu Bernina-Wlcom Editor Plus pozwala na tworzenie haftów z dowolnej
grafiki, zarówno rastrowej (BMP, GIF, PNG, itp.) oraz z grafiki wektorowej (CDR, AI, itp.)

Konwersja grafiki wektorowej i rastrowej na haft odbywa się automatycznie. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z narzędzia, które umożliwia wybiórcze zamienianie na haft poszczególnych elementów, redukcję kolorów, wyłączanie z zamiany na haft wybranych elementów, itp. Dzięki tym narzędziom Editor Plus jest znakomitym uzupełnieniem programu Corel lub Photoshop – czyli idealny na przykład dla agencji reklamowych.

Bernina-Wilcom Editor Plus - Konwersja grafiki wektorowej na haft
Bernina-Wilcom Editor Plus - Konwersja grafiki rastrowej na haft

Wbudowany w program Auto Digitizer pozwala na automatyczną zamianę na haft dowolnego pliku graficznego. Zastosowanie nowego algorytmu sprawiło, że odwzorowanie grafiki w projekcie haftu jest wręcz idealne i każdy najmniejszy szczegół jest uwidoczniony na gotowym hafcie. Narzędzie pozwala na redukcję kolorów oraz na wyłączenie ze zmiany na haft wybranego koloru (np białego tła z obrazka). Dodatkowo możemy decydować jakim ściegiem będzie wypełniony poszczególny element naszego haftu.

Editor Plus - Auto Digitizer

Program automatycznie rozpoznaje kolory do wyhaftowania, które użytkownik, może następnie ograniczyć do wybranej ilości oraz nadać poszczególnym elementom właściwą gęstość, kąt nakładania oraz strukturę. Pozwala to na dostosowanie haftu do indywidualnych potrzeb.

Bernina-Wilcom Editor Plus - konwersja grafiki na haftEditor Plus - Haft z grafiki

Ciekawym narzędziem jest Magiczna Różdżka znana z innych programów graficznych. Narzędzie to pozwala na wybiórczą zamianę na haft elementów grafiki wskazanych za pomocą różdżki. Takie wybiórcze zamienianie elementów grafiki na haft pozwala uzyskiwać zaskakujące efekty.

Editor Plus - Magiczna Różdżka

Jeżeli nakładamy na siebie kilka elementów, nie ma potrzeby haftować kilku warstw w tym samym miejscu. Komputer automatycznie usunie ściegi pokrywające się, czyli zaoszczędzi nasz czas i nici.

Editor Plus - Projektowanie haftów

Otrzymane hafty można edytować np. zmieniając wypełnienie za pomocą kilkuset, różnych wypełnień. można zmienić kolejność haftowania obiektów lub kolorów oraz dodać dowolne napisy.

Editor Plus - Rodzaje wypełnień

Każdy z elementów naszego haftu możemy edytować zmieniając jego kształt za pomocą przycisków i znaczników pozwalających na dowolną modyfikacje. Jest to bardzo przydatne narzędzie ponieważ pozwala na uzyskanie dowolnego efektu jaki zaplanowaliśmy. Element jak i całe haftu możemy również obracać, odbijać lustrzenie czy też zmieniać ich wielkość.

Edycja elementów haftu - EP7

Możemy oczywiście zmieniać także kolejność w jakiej będą haftowane poszczególne elementy haftu. Dzięki tek możliwości jesteśmy w stanie tak zaplanować kolejności haftu, aby żaden detal nie był zahaftowany przez kolejny element naszego haftu.

Editor Plus - Kolejność haftowania

Kolejnym interesującym narzędziem jest podgląd haftowania. Na ekranie w formie animacji widzimy w jaki sposób ścieg po ściegu będzie wykonywany nasz haft. Animacja dokładnie odwzorowuje proces haftowania, tak jak będzie to wyglądało na hafciarce. Możemy sprawdzić w ten sposób czy ustawiliśmy odpowiednią kolejność haftu oraz czy zastosowane podszycie jest właściwe.

Editor Plus - Symulacja haftu

Masz ochotę wyhaftować ulubione zdjęcia? Wbudowane narzędzie PhotoSnap automatycznie redukuje zdjęcia do haftu w jednym kolorze.

Editor Plus - Haft ze zdjęcia

Na wyposażeniu pakietu hafciarskiego BERNINA-WILCOM Editor Plus znajduje się zaawansowany program do grafiki wektorowej: CorelDRAW Essentials X6 Wbudowany program firmy Corel, stanowi doskonałą bazę do obróbki grafik. Logotyp lub kształt zapisany w krzywych, może być z łatwością zamieniony na kolorowy haft komputerowy. Dodatkowo mamy możliwość zaprojektowania w Corel-u dowolnej grafiki, a następnie przekształcić ją na haft. Dlatego też mamy nieograniczone możliwości projektowania haftu.

Corel Draw X6 Essenstials

Program do haftu Bernina-Wilcom Editor Plus umożliwia nam zaawansowane projektowanie napisów. Do dyspozycji mamy 65 wbudowanych pięknych alfabetów hafciarskich. Dodawanie i edycja napisów odbywa się tak jak w edytorach tekstu typu MS Word. Napisy możemy dowolnie wyginać, odbijać, formować, obracać, itp.

Berinina Wilcom Editor Plus - Tworzenie napisów

Perfekcyjnie zaprojektowane alfabety hafciarskie pozwalają na tworzenie idealnych i przede wszystkim pięknie wyglądających napisów. Wpisując tekst w ramce napisów, symulacja kształtu liternictwa jest pokazywana obok nazwy alfabetu. Napisy można edytować w dowolny sposób. Każda z liter może być poddana osobno dowolnej modyfikacji.

Napisy wykonane w programie Editor Plus

Łatwość z jaką możemy projektować napisy i wzory hafciarskie sprawia, że nawet początkujący hafciarze będą mogli bez trudu wykonywa hafty na ręcznikach, kocykach, odzieży, przedmiotach codziennego użytku czy też elementach domowego wyposażenia jak firany, zasłony, makatki. Szeroki wachlarz możliwości sprawi, że mając do dyspozycji oprogramowanie do haftu BERNINA Editor Plus możemy w łatwy sposób zarabiać pieniążki wykonując haftu usługowo czy też sprzedając przedmioty ozdobione indywidualnymi wzorami.

Inspiracje hafciarskie - Editor Plus Inspiracje hafciarskie - Editor Plus

Rewelacyjnym pomysłem na wykorzystanie możliwości projektowania napisów jest także produkcja haftowanych szatek do chrztu. Możliwość tworzenia haftowanych napisów, daje nam szeroki wachlarz usług i produktów jakie możemy zaproponować naszym potencjalnym odbiorcom.

Szatka do chrztu - Editor Plus

Program oferuje także możliwość tworzenia 1-, 2-, lub 3-literowych monogramów, wraz z obramowaniem i ornamentami. Posiada także zaawansowaną możliwość edycji i szereg ustawień dotyczących wyglądu projektowanych monogramów.

Monogramy - Editor Plus

Monogramy w łatwy sposób uatrakcyjnią m.in.: pościel, ręczniki czy szlafroki. Wbudowana duża ilość obramowań, pozwala tworzyć zarówno tarcze szkolne jak i naszywki z identyfikatorem dla odzieży. Mogą one również stanowić wspaniała bazę dla dekoracji.

Bernina-Wilcom Editor Plus - MonogramyMonogramy - Editor Plus

Haft krzyżykowy potrafi wykonać każda hafciarka, ale nie każdy program potrafi go zaprojektować. Zawarty w programie Editor Plus moduł do haftu krzyżykowego pozwala na automatyczną zamianę grafiki na haft krzyżykowy oraz na ręczne projektowanie każdego krzyżyka, dodatkowo pozwala tworzyć napisy, a do dyspozycji mamy aż 10 rodzajów krzyżyków.

Haft krzyżykowy - Editor Plus

BERNINA Cross Stitch to idealne narzędzie na potrzeby haftu krzyżykowego, proste i łatwe w obsłudze. Po zaprojektowaniu naszego wzoru maszyna wykona nam gotowy haft, który wygląda dokładnie tak, jak ręczna, misternie wykonana praca.

Bernina-Wilcom - Editor Plus haft krzyżykowy

Program posiada wbudowany moduł BERNINA Quilter, który umożliwia projektowanie dzieła sztuki jakim jest Patchwork. Oprogramowanie ułatwia nam zaprojektowanie Patchwork’u. Pozwala na jego skomponowanie oraz rozmieszczenie poszczególnych elementów oraz na dodanie haftów, a także ściegów ozdobnych do naszego projektu.

Patchwork i Quilting - Editor Plus

Ciekawą opcją programu jest możliwość haftowania dziurek na wymiar guzika. Wbudowane 9 wzorów oraz możliwość ustawiania takich parametrów jak długość, szerokość, gęstość ściegu itp, pozwala na uzyskanie efektu jaki nas interesuje.

Dziurki na wymiar guzika - Editor Plus

Czy wiesz jak haftować na materiałach różnej grubości i różnej rozciągliwości? Nie musisz tego wiedzieć! Wybierz w programie rodzaj materiału na którym znajdzie się haft i włącz automatyczną funkcję underlay, czyli podszycie. Włączając jedną lub dwie warstwy podszycia, hafciarka przed wykonaniem haftu przyszyje materiał do flizeliny. Dzięki temu haft nie będzie marszczony i będzie wyglądał idealnie na każdym materiale. Bardzo pomocne są narzędzia justyfikacji: wyrównania do prawej, do lewej, środkowanie, kalejdoskop, wianuszek, grupowanie… Dzięki nim można kreować wspaniałe hafty nawet z prostych elementów.

Editor Plus - Automatyczne podszycie

Program do haftu BERNINA-WILCOM Editor Plus potrafi zapisywać i odczytywać hafty z wielu i do wielu formatów plików hafciarskich. Dlatego też mając w swoim studiu hafciarskim kilka hafciarek jedno czy wieloigłowych obsłużymy je bez problemu za pomocą programu Editor Plus Dlatego też program to inwestycja „na lata” ponieważ rozwijając swój park maszynowy o nowe hafciarki, program nie wymaga zmiany ponieważ obsłuży z powodzeniem prawie każdą hafciarkę świata.

Formaty zapisu i odczytyu - BERNINA-WILCOM Editor Plus

Program hafciarski BERNINA-WILCOM Editor Plus to idealne narzędzie do tworzenia tak popularnych w ostatnim czasie ręczników z napisami i grafikami, czy też odzieży dziecięcej, takiej jak: body, śpioszki, kaftaniki, które możemy za pomocą napisów ozdobić i uatrakcyjnić, a co za tym idzie stworzyć produkt, który zwróci uwagę potencjalnych klientów na nasze wyroby. Bardzo popularne w ostatnim czasie są także kocyki ozdobione imieniem dziecka, datą urodzenia, godziną, wagą oraz „wzrostem”. Program pozwoli nam to pięknie zaprojektować i wyhaftować. Rewelacyjnym pomysłem na wykorzystanie możliwości projektowania napisów jest także produkcja szatek do chrztu.

Haft - InspiracjeInspiracje - Haft

Ponieważ oprogramowanie hafciarskie Editor Plus potrafi „przerabiać” na haft dowolną grafikę wektorową czy też grafikę rastrową, bez problemu poradzi sobie z haftem usługowym w postaci loga firmowego na koszulce polo, t-shirtcie czy bluzie. Po prostu klient dostarcza nom swoje logo w formie graficznej, a my za pomocą jednego kliknięcia myszy mamy gotowy haft, który następnie wykonujemy w dowolnej liczbie egzemplarzy. Szybko, łatwo, przyjemnie i z zyskiem.

Editor Plus - Loga, znaki firmowe, napisy


PORÓWNAJ ZE SOBĄ MOŻLIWOŚCI
PROGRAMÓW DO PROJEKTOWANIA HAFTÓW Z SERII
BERNINA-WILCOM Embroidery Software

ART Design/Customizer

(Poziom 1)

 

 • projektowanie napisów z dowolnej czcionki typu TTF (True Type Font)

 • zmiana kolorystyki napisów oraz sposobu ich wypełnień

 • łączenie kilku wzorów haftu

 • odbicia lustrzane w pionie i w poziomie

 • obracanie haftów

 • pochylanie haftów

 • zwiększanie i zmniejszanie haftów

 • trójwymiarowy podgląd rzeczywisty haftu

Editor Plus
(Poziom 2)

 • projektowanie napisów z 65 wbudowanych alfabetów hafciarskich

 • zmiana kolorystyki napisów oraz sposobu ich wypełnień

 • łączenie kilku wzorów haftu

 • odbicia lustrzane w pionie i w poziomie

 • obracanie haftów

 • pochylanie haftów

 • zwiększanie i zmniejszanie haftów

 • trójwymiarowy podgląd rzeczywisty haftu

 • wbudowany program: CorelDRAW Essentials x6

 • automatyczna zamiana grafiki/zdjęć na haft

 • projektowanie zaawansowanych monogramów

 • ponad 300 dostępnych rodzajów wypełnienia

 • haft krzyżykowy

 • projektowanie patchworku

 • podgląd jak będzie wykonywany haft

 • podgląd naszego haftu na wybranym artykule (bluza, t-shirt, czapka, itp)

Designer Plus
(Poziom 3)

 • projektowanie napisów z czcionek TTF + 65 alfabetów hafciarskich

 • zmiana kolorystyki napisów oraz sposobu ich wypełnień

 • łączenie kilku wzorów haftu

 • odbicia lustrzane w pionie i w poziomie

 • obracanie haftów

 • pochylanie haftów

 • zwiększanie i zmniejszanie haftów

 • trójwymiarowy podgląd rzeczywisty haftu

 • wbudowany program: CorelDRAW Essentials x6

 • automatyczna zamiana grafiki/zdjęć na haft

 • projektowanie zaawansowanych monogramów

 • ponad 300 dostępnych rodzajów wypełnienia

 • haft krzyżykowy

 • projektowanie patchworku

 • podgląd jak będzie wykonywany haft

 • podgląd naszego haftu na wybranym artykule (bluza, t-shirt, czapka, itp)

 • Narzędzia do ręcznego projektowania haftu

 • możliwość rysowania haftu myszką lub tabletem graficznym

 • narzędzia Morphing, Carving Stamp, Halo-Effect

 • narzędzie Color Wheel

 • projektowanie aplikacji

 • narzędzie Stumpwork

 • narzędzie Trapunto

 • narzędzie PunchWork

 • nieograniczone pole haftu, dzielenie wzoru na dowolną liczbę tamborków


Program BERNINA-WILCOM Editor Plus współpracuje z systemami operacyjnymi
Microsoft: Windows XP, Windows VISTA, Windows 7, Windows i 8.1 oraz Windows 10


Zapraszamy do galerii zdjęć z przykładami zastosowania
programów i hafciarek
BERNINA

BERNINA-WILCOM Editor Plus 7
Zapraszamy do galerii zdjęć przykładów i inspiracji hafciarskich projektów wykonanych przy użyciu oprogramowania do projektowania haftów BERNINA-WILCOMMasz pytania ZADZWOŃ

tel   (+12) 260 71 30
tel   (+48) 739 048 997

lub NAPISZ

e-mail HAFCIARKA.pl