Sterowanie hafciarką

BERNINA 700 – Menu kategorii


BERNINA 700 – Zobacz jak prosta jest obsługa hafciarki

BERNINA 700 - Panel sterowania

 

Do sterowania haftem i hafciarką mamy do dyspozycji ogromny, kolorowy, dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 7 cali Wszelkie parametry, zmiany i ustawienia są wprowadzane poprzez "dotyk" jak i poprzez wielofunkcyjne pokrętła. Dzięki tak ogromnemu ekranowi mamy wszystkie informacje i funkcje zawsze szybko dostępne. Hafciarka komunikuje się z nami poprzez ikony, animacje czy też grafiki. Wszystko odbywa się szybko, intuicyjnie i przyjemnie. Hafciarka komunikuje się z nami języku polskim dzięki wbudowanemu polskiemu menu obsługi.

Hafty wczytujemy za pomocą ekranu po wybraniu ich z odpowiedniej kategorii. Mamy możliwość wczytywania haftów z pamięci hafciarki jak i PenDrive USB. Dodatkowo mamy możliwość zapisu do pamięci haftów z PenDrive. Do dyspozycji mamy 320 pięknych wzorów hafciarskich.

BERNINA B700 - Wczytywanie haftów

   

Dzięki centralnie umieszczonemu ogromnemu dotykowemu ekranowi o dużej rozdzielczości, sterowanie haftem jest maksymalnie uproszczone! Z poziomu ekranu możemy pozycjonować nasz haft na tamborku, zmieniać jego wielkość, obracać czy też odbijać lustrzenia. Zmiany te możemy wprowadzać zarówno za pomocą "dotyku" jak i bardziej precyzyjnie za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł. Na ekranie znajdziemy też informację o parametrach jakie zmieniamy (wielkość, kąt, pozycja, itp)

B700 - Sterowanie haftem

   

Za pomocą specjalnej opcji w hafciarce B700 możemy także zmieniać tamborek na jakim chcemy wykonywać nasz haft oraz sprawdzać gdzie dany element haftu znajdzie się fizycznie na naszym tamborku (dotykając na dany element, tamborek przesunie się tak, aby wskazać pod igielnicą pozycję naszego "dotknięcia").

BERNINA 700 - Sterowanie hafciarką

   

Hafciarka pozwala nam także na łączenie wzorów, dodawaniu napisów do haftu czy też zmieniania kolejności w jakiej będą haftowane dane elementy. Funkcje haftu zostały rozbudowane do maksimum. Bez potrzeby korzystania z programu do haftów dokonany wszelkich zmian, modyfikacji czy też ustawień.

B700 - Sterowanie hafciarką

   
Na ekranie hafciarki B700 mamy także możliwość sprawdzenia w jakiej kolejności i jakie kolory będą haftowane w wybranym przez nas wzorze haftu. Dodatkowo po wskazaniu danej grupy kolorów, na ekranie zostanie zaznaczona ta część haftu jaka danym kolorem jest haftowana.

B700 - Sterowanie haftem

   
Podczas samego haftowania na ekranie mamy wyświetlone informację odnośnie ilości ściegów które maszyna wykonała oraz ile ściegów ma cały haft. Informacje te widoczne są zarówno dla całego wzoru jak i dla danego koloru. Dodatkowo na ekranie hafciarki BERNINA 700 widzimy jakie miejsce naszego wzoru jest aktualnie haftowane. Mamy również możliwość haftowania całości wzoru w jednym kolorze, hafciarka nie będzie się wtedy zatrzymywać na zmianę koloru nici, a cały wzór zostanie wyhaftowany w kolorze jaki jest aktualnie nawleczony.

BERNINA 00 - Ekran haftu

   
W przypadku zerwania nici górnej lub końca nitki w bębenku, zainstalowane czujniki zatrzymają proces haftowania. Za pomocą specjalnej opcji mamy możliwość cofania się o dowolną ilość ściegów jak i przesuwania się do przodu. Opcja ta przydatna jest w momencie gdy chcemy mieć pewność, że miejsce w którym została zerwana nić zostanie na pewno zahaftowane. Opcję tę możemy włączyć także w dowolnym momencie haftu, dlatego też możemy nanieść ewentualne poprawki i ponownie wykonać dany element naszego wzoru.

B700 - Haftowanie

   
Na ekranie możemy tworzyć też napisy z 18 alfabetów jakie wbudowane są w pamięć hafciarki. Tekst możemy obracać i skalować tak jak inne wzory hafciarskie. Możemy także zmieniać jego kolor.

BERNINA 700 - Tworzenie napisów

   
Nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość łączenia haftu , a wszystko na dotykowym ekranie. Do naszego haftu możemy dodawać nie tylko tekst z alfabetów hafciarskich, ale również dodawać ściegi maszynowe (użytkowe, ozdobne, dekoracyjne, do quiltingu, alfabety maszynowe itp).

B700 - Łączenie haftów

   
W każdej chwili mamy możliwość korygowania naprężenia nici górnej, tak aby idealnie dostosować je do materiału na jakim haftujemy czy też do nici, którą aktualnie używamy. Precyzyjnie, elektronicznie sterowany naprężacz daje nam gwarancje dobrania idealnego ustawienia.

B700 - Sterowanie haftem

   
Z poziomu ekranu możemy także sterować automatycznymi nożyczkami decydując czy hafciarka ma samoczynnie obcinać nić podczas długich przeskoków lub podczas zmiany koloru nici.

 B700 - Ekran haftu

   

Na obudowie znajdziemy też przycisk STAR/STOP rozpoczynający i zatrzymujący haftowanie oraz przyciski cięcia nici czy też automatycznego podnoszenia/opuszczania stopki. Nad przyciskiem START/STOP znajduje się także suwak regulacji prędkości służący do precyzyjnego sterowania prędkością haftu. Wszystkie przyciski umiejscowione są tuż nad igielnicą, dzięki czemu możemy sterować hafciarką bez spuszczania z oka wykonywanego przez nas haftu. Nad igielnicą znajduje się też jasne oświetlenie LED idealnie oświetlające nasze pole pracy. Oświetlenie zamontowane jest także nad wolnym ramieniem maszyny. 30 jasnych diod LED idealnie oświetla nam pole pracy.

Przyciski sterujące - BERNINA B700
   

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA 700 klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

Ulotka_button Porownanie_button Filmy i multimiedia Akcesoria Aurora 430 BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

Masz pytania ZADZWOŃ

tel   (+12) 260 71 30
tel   (+48) 739 048 997

lub NAPISZ

e-mail HAFCIARKA.pl