Haftowanie – Funkcje i możliwości

BERNINA B-700 – Menu kategorii


BERNINA B-700 – Funkcje i Możliwości Multi-Hafciarki

BERNNA B700 - Wyszywarka komputerowa dla firm

BERNINA B-700 pod swoją obudową kryje najnowsze rozwiązania i wszelkie zdobycze techniki w dziedzinie haftu komputerowego.
Jej ogromne pole haftu wynoszące 40×21 cm oraz przemysłowa prędkości haftu wynosząca aż 1000 (tysiąc) wkłuć na minutę, a także łatwe sterowanie za pomocą ogromnego wyświetlacza dotykowego o przekątnej 7 cali, sprawiają, że jest bezkonkurencyjna, niesamowita i wyjątkowa pod każdym względem.

Multi-Hafciarka została także wyposażona w polskie menu obsługi, które sprawia, że prosta i intuicyjna obsługa jest jeszcze łatwiejsza.

BERNINA 700 polecana jest zawodowcom stawiającym jakość i wydajność na pierwszym miejscu.

BERNINA 700 została wyposażona w całe mnóstwo innowacyjnych i unikatowych systemów. Pod obudową znajdziemy m.in.:

 • prędkości haftu 1000 ściegów na minutę!!

 • rozbudowane funkcje edycji i sterowania haftem

 • nowy, przemysłowy chwytacz rotacyjny 9 generacji

 • szpulka o zwiększonej, aż o 80% pojemności

 • wbudowane precyzyjne automatyczne nożyczki

 • dotykowy, kolorowy ekran sterujący

 • możliwość ustalenia długości odcinków obcinania nici

 • łatwe łączenie haftów na ekranie hafciarki

 • naprężacz górnej nici połączony z inteligentnym systemem będącym wynikiem wieloletnich badań szwajcarskich inżynierów BERNINA

 • precyzyjny czujnik zerwania nici górnej

 • czujnik końca nici w bębenku

 • współpraca z CutWork, PaintWork, CrystalWork

BERNINA 720 - Konstrukcja

Wszystkie funkcje i ustawienia Multi-Hafciarki BERNINA B-700 dostępne są z poziomu ogromnego 7-calowego wyświetlacza dotykowego.

Dodatkowo do sterowania pracą hafciarki służą wielofunkcyjne pokrętła i przyciski.
Ekran jest naprawdę wielki, dzięki temu na ekranie Multi-Hafciarki możemy dowolnie edytować i projektować nasze hafty korzystając z rozbudowanych możliwości programu do haftu wbudowanego w maszynę.

B700 - Ekran haftu

Z poziomu ekranu możemy edytować nasze hafty zmieniając ich rozmiar, obracając, odbijając lustrzanie czy tez pozycjonując je na tamborku.
Na ekranie możemy też duplikować wzory, łączyć je, dodawać napis do naszego haftu czy też dostosowywać projekt haftu do materiału na jakim haftujemy.

BERNINA 700 - Edycja haftu

Na ekranie możemy tworzyć także napisy korzystając z 18 czcionek alfabetu.
Funkcja WordArt pozwala na „wyginanie” naszego napisu w dowolnych kierunkach.

Multi-Hafciarka dzięki funkcji tworzenia napisów bezpośrednio na ekranie świetnie nadaje się do wykorzystania na stoisku gdzie usługowo możemy wykonywać napisy na ręcznikach, szlafrokach, kocykach czy innych przedmiotach gdzie klient może zamówić haft „od ręki” i otrzymać w ciągu kilku minut przedmiot ozdobiony np. jego imieniem.

BERNINA 700 - Tworzenie napisów

Multi-Hafciarka ma możliwość korzystania aż z 5 tamborków płaskich i 1 tamborka do czapek. Multi-Hafciarka posiada wbudowane tzw. wolne ramię, dlatego też możemy haftować na rękawkach, nogawkach czy też wąskiej odzieży niemowlęcej.
Do dyspozycji mamy następujące pola haftu (tamborki):

 • 400 x 210 mm
 • 400 x 150mm
 • 255 x 145mm – na wyposażeniu
 • 130 x 100mm – na wyposażeniu
 • 72 x 50mm – na wyposażeniu

B700 - Pole haftu, tamborki

W modelu Multi-Hafciarki dla Firm BERNINA B-700 mamy także możliwość łączenia haftów na ekranie maszyny.
Dostępna w tym modelu specjalna funkcja Pinpoint Placement idealnie sprawdza się przy łączeniu haftów i tworzeniu bardzo długich wzorów np. haftowanie obrusu lub tworzenie wzoru haftowanego po „okręgu”.
Wystarczy wybrać dwa punkty a następnie za pomocą pokrętła dopasować ich ułożenie do reszty naszego wzoru.

BERNINA B700 - Funkcja PinPoint Placement

Z poziomu ekranu możemy także wykonywać nieskończone hafty!
Specjalna funkcja umożliwia nam tworzyć wzory hafciarskie, które możemy wykonywać w nieskończoność, tzn. haftować je przepinając materiał w tamborku, tym samym haftować jeden wzór na „kilometrach” tkaniny.
Specjalne znaczniki, które ustawiamy, pozwalają na upięcie materiału w jednej linii tak, aby nasz haft wyglądał jakby cały wyszedł z hafciarki w jednym cyklu haftu.

B700 - Hafty na wielu tamborkach

Na ekranie Multi-Hafciarki możemy także ustawić długość przeskoku igły (między elementami haftu) po jakim maszyna ma obcinać nici.
Długość możemy dowolnie zwiększać lub zmniejszać, nawet do 0 mm.
Takie ustawienie na pewno zaoszczędzi nasz cenny czas ponieważ nie będziemy musieli już obcinać nici po zakończonym hafcie.

Na zdjęciu nr. 1 widzimy haft z nitkami do wycięcia po skończeniu haftowania, natomiast druga część przedstawia ten sam haft jednak z włączoną funkcją obcinania nici po przeskoku między elementami.

B700 - Funkcja cięcie nici i regulacji długości odcinak

Na ekranie widzimy także sekwencję kolorów w jakiej wykonywany będzie haft.
Mamy możliwość zmiany kolorów. Podgląd pozwala na przygotowanie odpowiednich nici lub wizualizację, który element będzie haftowany w danym kolorze.
Kolory możemy dowolnie zmieniać.

B700 - Podgląd kolorów

Elektronicznie sterowany, precyzyjny naprężacz nici górnej pozwala na dostosowanie naprężenia nici do materiału na jakim haftujemy czy też do rodzaju nici jakiej używamy.

Regulacja także odbywa się poprzez dotykowy ekran i wielofunkcyjne pokrętło.

Naprężenie nici - B700

Wbudowane automatyczne nożyczki umożliwiają precyzyjne cięcie nici zarówno przy zmianie koloru jak i podczas długich przeskoków pomiędzy ściegami w tym samym kolorze.

Cięcie możemy włączyć i wyłączyć dla przyśpieszenia procesu haftowania za pomocą przycisku na ekranie.

Automatyczne nożyczki - B700

Czujnik zerwania nici górnej oraz czujnik końca nici w bębenku pozwalają na bezpieczną pracę, zatrzymując haftowanie w przypadku braku nici.

Dodatkowo mamy możliwość cofnięcia się o dowolną ilość ściegów, aby mieć pewność, że zahaftujemy miejsce gdzie doszło do zatrzymania hafciarki.

Mamy także możliwość przesunięcia się o dowolną ilość ściegów do przodu, a wszystko jak zawsze na ekranie dotykowym lub poprzez wielofunkcyjne pokrętła.

 B700 - Zerwanie nici

BERNINA 700 wyposażona jest w pamięć gdzie znajduje się wbudowane 320 pięknych wzorów hafciarskich oraz 18 alfabetów hafciarskich.

Dzięki gniazdku USB mamy możliwość wczytywania dodatkowych wzorów hafciarskich z PenDrive lub bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB.

Wczytane wzory możemy zapisać do trwałej pamięci maszyny. Uzyskujemy więc nieograniczoną bibliotekę wzorów hafciarskich!

Wybór ściegów - BERNINA 700

Dostępny opcjonalnie ogromny tamborek JUMBO to prawdziwy „olbrzym”.
Jego pole haftu wynoszące 400 x 210 mm jest naprawdę imponujące.
Za jego pomocą bez trudu wyhaftujemy ozdobne wzory na obrusach, serwetach, zasłonach itp.

Dodatkowo na tak ogromnej ramce tamborka możemy wykonać serię kilku lub kilkunastu naszywek podczas jednej sesji haftu.
Pozawala to zaoszczędzić czas kilkukrotnego upięcia materiału w mniejszych tamborkach. Dodatkowo tamborek JUMBO posiada bardzo precyzyjną i skuteczną regulację napięcia materiału w tamborku za pomocą dużej śruby – pokrętła.

Tamborek JUMBO 40x21cm

Dostępny opcjonalny tamborek do czapek, pozwala bez trudu przygotować czapkę do haftu.
Wystarczy jedynie przymocować do flizeliny tę część czapki, na której ma się znaleźć wybrany haft.

Pomoże nam w tym Flizelina z klejem lub Specjalny, Tymczasowy Klej w spreju.

Haft na czapkach - B700 Haft na czapkach - BERNINA

Oferujące mnogość zaawansowanych funkcji i zachowując przy tym prosty, intuicyjny interfejs, posiadające polską instrukcję obsługi programy do projektowania haftu BERNINA-WILCOM Editor Plus lub Designer Plus są niezastąpionym narzędziem każdego hafciarza i niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnego studia hafciarskiego.

Bernina-Wilcom Embroidery Software

Do hafciarek komputerowych proponujemy sprawdzone i docenione na światowym rynku nici do haftu PREMIUM, nici do hafciarek te polecane są ze względu na ich wysoką jakość i odporność na zrywanie, a także idealne układanie się na materiale i bardzo bogatą paletę barw.
W naszym Sklepie Internetowym BMD.pl znajdą Państwo pełną paletę barw w atrakcyjnych cenach. Nici hafciarskie posiadają piękne i trwałe barwy.


Nici PREMIUM do Haftu Maszynowego


Nici hafciarskie PREMIUM

Dodatkowo w sklepie znajdą Państwo także flizeliny, hydrofolie, materiał naszywkowy, termofolie oraz inne dodatki niezbędne do haftu. W ofercie sklepu także igły do hafciarek.

Flizeliny do haftu, akcesoria hafciarskie

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem poszczególnych funkcji hafciarki BERNINA 700 klikając na odpowiednie zakładki w górnej części tej strony.

BERNINA - Szwajcarska Szkoła Haftu

Masz pytania ZADZWOŃ

tel   (+12) 260 71 30
tel   (+48) 739 048 997

lub NAPISZ

e-mail HAFCIARKA.pl